Fairy İçin Bulaşık Çıkarttık

Memet Özer’in yemek konusundaki hünerlerini, CNNTürk ekranlarında yayınlanan ‘Hayatın Tadı’ programında paylaştığını biliyoruz. Bir yandan yemek yaparken bir yandan da konuklarıyla yemek kültürü ve hayat üzerine sohbet eder.

Özer bu kez bizler için Fairy etkinliğinde mutfağa girdi. Şef Serkan Bozkurt’un yeni açılan mutfak okulu Chef’s Table’ın uzun, geniş masası etrafında toplanıp Özer’in birbirinden lezzetli yemeklerini yiyerek Fairy için bulaşık çıkardık.

Yemek yapmaya çok küçük yaşlarda ilgi duyan Memet Özer, üniversitede iktisat ardından da otelcilik okumuş. Yıllarca yiyecek-içecek sektöründe çalışan Özer’in yemek tutkusu gittikçe artmış. Eşi Tülin Şahin’i dünyanın en iştahlı insanlarından biri olarak tanımlıyor. Eşinin taleplerini sıklıkla yerine getiren Memet Özer, hayatta pek çok şeye üşenebileceğini ama yemek için bu durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Özer’in Fairy için hazırladığı mönü, damak tadıma uygun bir içeriğe sahipti. Ege usulü enginar dolması, Rumeli usulü bakla fava ve İstanbul usulü barbunya pilakiden oluşan karışık zeytinyağlı tabağı, beni benden aldı.

Yapılışına bizzat tanık olduğumuz mürdüm erikli kuzu jus sosu ile tatlandırılmış fırında kuzu kol, muskatlı ve parmesanlı ıspanak püresi ve nohutlu meyhane pilavı eşliğinde ikram edildi.

Yemeğimizi Osmanlı Saray Mutfağı tatlılarından ‘Helatiye’ ile sonlandırdık. Karışık mevsim meyvelerini damla sakızlı su muhallebisiyle buluşturan ve gülsuyu içeren şerbetiyle tadı damağımda kalan tatlı, yaza uygun, hafif bir içeriğe sahip. Doğrusu sofrayı kuran kaldırdı, dağ gibi bulaşığı da Fairy ile onlar yıkadı -Fundalina hariç- emeklerine sağlık.

Türkiye’de bulaşık makinesi olan evlerde bile alışkanlık sürdüğü için bulaşığı elde yıkama oranı yüzde 80′leri buluyor. 2010 yılı verilerine göre; yıllık sıvı deterjan satışı 155 milyon litre. Bulaşık makinelerinde kullanılan tablet deterjanların miktarı da 740 milyon adet.

Ovalamaya gerek kalmadan, az miktarla zor yağları kolayca çıkarabilen, etkisini kısa sürede kaybetmeyen ürünleri tercih eder olduk. Fairy de geçen yıl bu pazara giren markalar arasında bulunuyor. Evimde kullandığım iki bulaşık deterjanı markasından biri.

Kaynak: http://www.fairy.com.tr/haberler/Hurriyet.jpg

Bu yazı Çok Gezen Mi Bilir kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Fairy İçin Bulaşık Çıkarttık için 6 cevap

  1. lale ırmaklı der ki:

    memet özerin sevgiyle yemek yapmasına bayılıyorum şansal beyle olan sezon finalini seyrettim bence yaptığı güzel yemekleri paylaşmalı . fairy e gelince zaten kullanıyorum ve çoookkk memnunummmm

  2. Güzel bir gün olmuş aldım haberlerini. Bende olmayı isterdim ama Kızım ağır bastı:) Öperim tatlım

  3. ne kadar yogun bir hafta sonu oldu benim için ama hep aklım oradaydı arada saate bakıp of of neler yapıyorlar ki dedim hep :)
    olmadı kısmet değilmiş demekki başka bir zaman artık Mehmet özer ve Serkan bozkurt ile tanışırız :)
    haberleri aldım şahane bir gün olmuş :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: