Bu Tarif Hangi Şartlar Altında Yazıldı?

Bu tarifi pişirdiğim ve yazdığım şartlar hayli ilginç: Kurabiyeleri hazırlama aşamasında; 2 kez “Ali Dayının –dayımıza ithaf ederek- bir çiftliği”, 15 civarı “Mini mini bir kuş konmuştu”, 5’e yakın da “Daha dün annemizin kollarında yaşarken…” şarkılarını söylemek zorunda kalmışımdır. Fotoğraf çekerken 5 kez filan “Cöö ööö!” yapmışımdır. Yazıyı düzenlerken de ayaklarımı 100 ‘ü aşkın sağa sola sallamışımdır. Anladınız değil mi? Bunlar Defne Bebek’i oyalama faaliyetleri. Başardım ama!

İşte Fiskobirlik’in kırık fındık paketini görünce pişirmeye heveslendiğim kurabiyeler. Onları yerken yaptıklarımdan hiç bahsetmeyeyim konu uzaaar gider 🙂

findiklipapatyakurabiye

 

Kaynak: Sofra Dergisi, Ağustos 2011

 

 

Yorumlar

 • 18 Mayıs 2013 tarihinde Seda METİN dedi ki;

  Aylin’im yazını okurken kendimi anımsadım, şimdi bizim ali babanın çiftliği emekli oldu ama bu yaşlarında daha da zorluyor beni. Yılmadım, yılmayacağım :))

 • 21 Mayıs 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Valla göreceğiz gelecek aylar, yıllar ne gösterecek 🙂 Allah kolaylık versin bizlere.

 • 22 Mayıs 2013 tarihinde vişnap dedi ki;

  Canımmm Aylinimmmm Defne bebeği çok çok öperim kurabiyen önünde senin zaten tam yemelik miss miss kokar bebek bebek bayılırım bebek kokusuna canım Rabbim nazarlardan korusunn bebişi.Sevgilerimle.Haaa kurabiyene verdiğin şekil çok güzel pratikmiş tadı zaten sen yappmışsın şaahanedir ellerine sağlık canımmmm.

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Vuhuuuu Vişnap’ım enerjini bana da geçirdin, öperim seni.Güzel dileklerin çok teşekkürler, sevgiler

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: