Victor’u Baştan Çıkaran Cevizli Kurabiye

Aşk Mektupları filminde zincirleme gelişmelerin başlangıcı,  Sophia ve Victor’un Verona’daki ön balayıdır. Akşam otel odasında buluşan çift birbirlerine günlerini anlatırken kese kağıdından yayılan koku Victor’un ilgisini çeker. Üçgen şekilli kurabiyelerin tadına bayılır. Bunlar Antonia ile tanışmasına ve onunla 300 yıllık tariflerinin bir bölümünü öğreneceği bir gün yaşamasına neden olur.

Antonia’nın 300 yıllık tariflerine henüz ulaşamadım. Tahminimce Victor’u baştan çıkaran o kurabiyelerinin tarifi bu olsa gerek:

 

 

 

Yorumlar

 • 31 Ağustos 2012 tarihinde oZGe (ozgeninoltasi.com) dedi ki;

  Bu filmi severek izlemiştim, zaten romantik filmler özel ilgi alanıma giriyor 🙂 Filmdeki İtalya görüntüleri de muhteşemdi. Bu kurabiyeyi denemek şart oldu 🙂 Sevgiler

 • 17 Eylül 2012 tarihinde mine(miskokululezzetler) dedi ki;

  Şimdi oldu Aylinciğim ellerine sağlık bu kurabiye herkesi baştan çıkarır çok öpüyorum sevgiler…

 • 05 Mart 2013 tarihinde fatma dedi ki;

  filmi yazınızda okuduktan sonra seyredilecekler listeme almıştım, dün akşam seyrettim ve neden geçen sene seyretmedim diye üzüldüm, verona’ya uğramayı, o duvara bir mektup da ben bırakmayı çok isterdim 🙁 siena görüntüleri ne kadar güzeldi…

  kurabiyeleri görünce de eşime bak ben bu kurabiyenin tarifini biliyorum sana yapacağım diye takıldım 🙂
  en kısa zamanda deneyeceğim, nefis görünüyor ellerinize sağlık…

 • 05 Mart 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Yaaaaa değil mi yine o görüntüler geçti şimdi gözümün önünden. Önerimi beğenmenize sevindim. Kurabiyeler de afiyet olsun.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: