Bana Paella Pişirmeyi Öğretecek Allah’ın Bir Kulu Var Mı?

Ne zaman bir şef eşliğinde asortik bir menü hazırlasak içinde genelde risotto bulunuyor. Biri de bana paella yapmayı öğretse ya. Tamam günün biri gözümü karartıp yapacağım, ancak elimin ayarı yok. Bir kazan olacak, sonra kimlere yedireceğim sorarım size? Aşure de değil ki apartmana, yetmez yan apartmandaki komşulara dağıtayım. Gerçi kimseleri tanımıyorum daha ama.

Pril tarafından Mutfak Sanatları Akademisi’nde (MSA) düzenlenen workshop’ta hazırladığımız yılbaşı menüsünde yer alan lezzetlerden biri de kestaneli ve karidesli risotto idi. İçine şeker de koymadık ama kestanenin lezzetinden midir, şarap yerine kullandığımız elma sirkesinden midir çıkaramadım, hafifçe tatlı oldu. Bir kepçe daha tavuk suyu ekleseymişiz krema kıvamında olacaktı. Bunlar ekip arkadaşım Gülay’ımla beni hiç rahatsız etmedi doğrusu, afiyetle yedik. Sade, şehriyeli, meyhane pilavı gibi çeşitlerin dışına çıkmak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Ancaaaak, ailenizin karşısına ilk kez yılbaşı gecesi çıkarmayın bence. Ola ki beğenmezler, yılbaşında yediler diye 2012’de sürekli risotto pişireceğinizi sanıp moralleri bozulabilir. A bir de moralleri bozulmaz da size sürekli takılabilirler. Uyarmadı demeyin 🙂

 

 

Yorumlar

 • 09 Aralık 2011 tarihinde Tümay dedi ki;

  Aylinim gel seninle paella yemeye Barcelona’ya gidelim. Orda öğreniriz. Bir dönem orda o kadar çok yemiştin ki ama o zaman mutfakla ilgim sadece yemek yemekten ibaretti:) Ama şimdi gidersek ben direk orjinal tarifi alırım aşçıdan:) Bu arada lezzetli bir etkinlikti. Uzaktık birbirimize ama bu engel olmadı kadehleri tokuşturmamıza di mi:) Ellerinize sağlık:)

 • 10 Aralık 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Evet evet yerinde öğrenelim, bir daha gitmekten mutluluk duyarım doğrusu. Amaaan sen de gönüller bir zaten o yeter 🙂

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: