Portakallasak Da Mı Yesek, Portakallamasak Da Mı Yesek?

Yer elmasını yemeyeli ne kadar da uzun zaman geçmiş meğer. Seda’mın zeytinyağlı yer elması tarifini okuduğumda aklıma düştü. Kereviz gibi portakal suyu ile pişirmiş, ki hiç bu şekilde denememiştim. Eşimin yememe ihtimalini unutup 1 kilo yer elmasını alıverdim. Seda’mın tarifine sarımsak ilavesi yaparak pişirdim. Yedikten sonra bir gerçeği hatırladım, gaz şişkinliği yapıyor!

Vücut direncini artırıyor, kabızlığa iyi geliyor, böbreklerin düzenli çalışmasına iyi geliyor, cildi güzelleştiriyor. Üstelik kalorisi çok az olan bir bitki. Daha bir dolu faydası var, ancak söylediğim yan etkisi de mevcut. Portakal suyu ile inanılmaz bir lezzet katkısı yapıyoruz, ancak gaz etkisini de yükseltmiş oluyoruz. Asidik karakterdeki sirke, limon, portakal, bunun yanı sıra baharatlı, özellikle yakıcı baharatlı yiyecekler gaz oluşumuna neden oluyormuş. Elbette yemeğe devam edeceğiz, ancak bu durumu bilmekte de fayda var.

 

 

Yorumlar

 • 19 Aralık 2011 tarihinde sevil şahin dedi ki;

  Demek çok gazlı bir yemek :)) ilahi aylin öldüm gülmekten
  Biliyormusun benim annemler ve eşim öyle her yemeği yemez ben çok severim sanırım en son bir arkadaşımda yemiştim seneler önce bak nasılda canım çekti 🙁
  ellerine sağlık tatlım harika olmuş afiyet bal olsun bir daha 1 kilo alırsan haber ver ben gelir alırım senden yada yap beraber yiyelim ..
  öperim

 • 26 Aralık 2011 tarihinde zeynep dedi ki;

  Bunları bilmiyordum çok severim ben birde yer elmasını ama gaz şişkinliği kısmı biraz kötüymüş.Lokum gibi gelir bana tadı ve son günlerde birkaç blogda portakal ile görünce birde böyle denenmeli demiştim.Çok güzel görünüyor ellerinize sağlık.

 • 26 Aralık 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Yer elması yemekten geri kalmayacağız elbette 🙂

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: