5 Dakika Daha!

“5 dakika daha!” cümlesini en çok çocukluğumda kullandığımı sanıyorum. Büyüdüğüm küçük kasabanın sokaklarında doğa içinde, pek çok arkadaşımla, güvenle oynarken bir türlü eve girmek bilmezdim. Akşam ezanı da okunup ev halkının sofraya oturma zamanı geldiğinde, abim ne yapıp edip beni bulur, sağ eliyle boynumu arkadan kavrar, birlikte evin yolunu tutardık. Güzel zamanlardı…

5 dakika konusunu niye açtım? Sözü, Carte d’Or’un Şenay Gürler’in rol aldığı yeni reklam kampanyasına ve dondurmalarındaki yeniliklerine getireceğim. Geçtiğimiz günlerde Rumeli Han içindeki Leb-i Derya’da bir grup blogger olarak marka sorumluları ve Şenay Gürler ile bir araya geldik.

Leb-i Derya’ya daha önce gitmişliğim vardır. Mekanın yemeklerini, dekorunu, kocaman taş masasını çok beğenirim. Küçük topluluklara yönelik kutlama yemekleri için uygun bir ortam. Carte d’Or için biraraya geldiğimizde nefis bir kahvaltı güne başladık.

Şenay Gürler, Carte d’Or’un bu yılki kampanyasının yüzü. Yüzyüze tanıştığımızda önce bir şaşkınlık geçirdik. Televizyondaki görünümünün aksine minyon, çıtı pıtı bir hanım çünkü. Bizlerle tek tek sohbet ettiğinde öğrendik ki İzmirli. İstanbul’da İzmir otlarını nereden bulabileceğimizden, arkadaşlarının Şevketibostan partisi düzenlediğinden ama çok yoğun çalıştığını için onun katılamayacağından söz ettik.

Daha neler mi konuştuk? Carte d’Or, bu yıl Classic çeşitlerinin kıvamını yoğunlaştırdı. Özellikle Maraş Usulü dondurma kıvamı sevenlerin denemesini öneririm. Ayrıca bu yıl Carte d’Or çeşitleri arasına Kesme Maraş Dondurması da katıldı.

2009 yılının Mayıs ayında yayına başlayan blog www.dondurmaliblog.com dondurma meraklılarının buluşma adresi. Dondurmalı tarifler ve sunum teknikleri yemek kültürümüzün gelişmesine destek olacak içerikte. Carte d’Or bir de facebook sayfası üzerinde sevenleriyle iletişim kuruyor. Keyifli güne ilişkin notlarımı; markanın facebook sayfasına özel kampanyalar yürüteceği bilgisini vererek tamamlıyorum.

http://www.dondurmaliblog.com

http://www.facebook.com/CartedOrTurkiye

http://www.cartedor.com.tr

Bu yazı Çok Gezen Mi Bilir kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

 1. derya der ki:

  Aylin’im yine harika bir buluşma olmuş hepiniz süpersiniz öpüyorum.

 2. zeynep der ki:

  çok keyifli bir gün olmuş gerçekten:) dondurma deyince akan sular durur bendeee:)
  yoğunlaşmış halde daha çooook seveceğim muhakkak:)))merak ettim şimdiii
  özlem dolu öperim aylinimmmm

 3. oyy baktıkça dolabı açıp kaşıklayasım geliyor;)

 4. Elif Akın der ki:

  Dondurma demek her şey demek:) Güzel bir buluşma olmuş, fotoğraflardan yansıyan kareler muhteşemm :)

 5. Tijen AKTAY der ki:

  Hilalllll durdur kendini bu saatte sakın :) )))

  Afiyet bal olsun…

  Aylinim öperim severim seni:)))

 6. dondurma sezonu hiç kapanmıyor ben de, ne saati var ne günü mevsimi… Yaşasın sabah kahvaltısında bile dondurma yiyebilmek:)))

 7. reyhane der ki:

  Kesme Maraş Dondurmasını denemezsem çatlarım,hele Algida fabrikasında üretimi gördükten sonra Carte d’Oru gözüm kapalı yerim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: