Tuz Biber Ektik

Sanal alem dergilerinde Tuz Biber’in 1. yaşı şerefine kahvaltıda buluştuk, geleneğe başkaldırdık, haşlanmış yumurtamıza tuz biber ektik.

Tuz Biber Ekibi, bizleri Koşuyolu’ndaki Ceviz Ağacı Pastanesi’nde bir araya getirdi. Eski dostlar, blogger yeni arkadaşlar hoşbeş edip keyifli saatler geçirdik.

Ferah A. Tırıç editörlüğündeki dergi, her ay http://www.tuzbiberdergisi.com/ adresinde yayımlanıyor. Geniş bir kadronun emeğiyle hazırlanan derginin tasarımını Bekir Gürgen yapıyor. Tahmin edebileceğimiz gibi bol bol tarif bulunuyor. Bunların yanı sıra röportajlar, gezi yazıları, sağlıklı ve dengeli beslenmeye ilişkin faydalı bilgiler içeriyor.
Yasemin A. Babalık röportajların altına imza atıyor. Sevil Şahin, Bir Demlik Sohbet; Pelin Süme Sak, Pelince; Gülfem Alptekin, Hafif; Serap Kılınç, Bir Dilim Bir Tutam tarifler veriyor. Figen Karavaş ise her ay bir lezzeti ele alıp adım adım yapılışını anlatıyor. Eh bu kadar tarif var elbette de bir uzmanın yol göstermesi gerekiyor değil mi? Onu da düşünmüşler, Diyetisyen Serap Orak Tufan, sağlıklı ve dengeli beslenme üzerine her ay ayrı bir konuyu işliyor. Zehra Gürgen’den tuz biber öyküleri,  Begüm Mol ile Hayat Bir Kere, Neslihan Gencay’dan Gökkuşağı bölümlerini okuyarak zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Başarılarının devamını diliyor, Ağustos sayısını merakla bekliyorum.