Kör Tadım, Yemek Kursları ve Farklı Gastronomik Deneyimler

İstanbul’da yaşıyor ve dondurmayı seviyorsanız bana kulak verin. İlk defa düzenlenecek Mövenpick Dondurma Günleri, 3-12 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbullular’a değişik dondurma deneyimleri yaşatacak.

Dondurma Günleri; Bağdat Caddesi, Ulus, Nişantaşı, İstiklal Caddesi, Cihangir, Pera, Palladium ve Akmerkez Alışveriş Merkezleri, Bebek ve sahil şeridindeki 30’un üzerinde restoran, café ve bar gibi lezzet noktasını kapsıyor. Özel olarak hazırlanan tarifler ve dondurmalı menüler, etkinlik süresince misafirlere sunacak.

Geçtiğimiz yıl bloggerlara yönelik olarak düzenlenen Mövenpick etkinliğinde dondurmalı gavurdağı salatası ve cacık gibi alışkın olmadığımız lezzetlerin tadına bakmıştım. Farklı lezzetlere açıksanız Mövenpick Dondurma Günleri’nin sunduğu imkanlardan faydalanmanızı öneririm. Etkinlik boyunca dondurmanın gastronomideki farklı kullanım alanları da denenebilecek. Örneğin; Faros Restaurant’ta Lychée püreli ve Mövenpick® Passion Fruit & Mango sorbeli Milkshake, dondurmanın yazlık içeceklerde kullanımına iyi bir örnekken, Aşşk Kahve’de soğuk başlangıç olarak Avokado Püresi ile Somon Tartar ve Mövenpick® Passion Fruit & Mango sorbe servis edilecek.

Mövenpick® Dondurma Günleri, Palladium AVM’deki Mövenpick Kiosk’unda düzenlenecek Kör Tadım (Blind Tasting) gibi farklı gastronomik deneyimlerle dolu. Etkinlikler ayrıca Garanti Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu, Mutfak Sanatları Akademisi ve Delicatessen’de dondurmanın farklı yanlarını keşfedeceğiniz yemek kurslarına da ev sahipliği yapacak.

Mövenpick’in facebook sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Burada mekanların sunduğu dondurmalı lezzetleri ve fiyatlarını da öğrenmeniz mümkün.

Yazı EtiketleriEtiketler: ,