5 Dakika Daha!

“5 dakika daha!” cümlesini en çok çocukluğumda kullandığımı sanıyorum. Büyüdüğüm küçük kasabanın sokaklarında doğa içinde, pek çok arkadaşımla, güvenle oynarken bir türlü eve girmek bilmezdim. Akşam ezanı da okunup ev halkının sofraya oturma zamanı geldiğinde, abim ne yapıp edip beni bulur, sağ eliyle boynumu arkadan kavrar, birlikte evin yolunu tutardık. Güzel zamanlardı…

5 dakika konusunu niye açtım? Sözü, Carte d’Or’un Şenay Gürler’in rol aldığı yeni reklam kampanyasına ve dondurmalarındaki yeniliklerine getireceğim. Geçtiğimiz günlerde Rumeli Han içindeki Leb-i Derya’da bir grup blogger olarak marka sorumluları ve Şenay Gürler ile bir araya geldik.

Leb-i Derya’ya daha önce gitmişliğim vardır. Mekanın yemeklerini, dekorunu, kocaman taş masasını çok beğenirim. Küçük topluluklara yönelik kutlama yemekleri için uygun bir ortam. Carte d’Or için biraraya geldiğimizde nefis bir kahvaltı güne başladık.

Şenay Gürler, Carte d’Or’un bu yılki kampanyasının yüzü. Yüzyüze tanıştığımızda önce bir şaşkınlık geçirdik. Televizyondaki görünümünün aksine minyon, çıtı pıtı bir hanım çünkü. Bizlerle tek tek sohbet ettiğinde öğrendik ki İzmirli. İstanbul’da İzmir otlarını nereden bulabileceğimizden, arkadaşlarının Şevketibostan partisi düzenlediğinden ama çok yoğun çalıştığını için onun katılamayacağından söz ettik.

Daha neler mi konuştuk? Carte d’Or, bu yıl Classic çeşitlerinin kıvamını yoğunlaştırdı. Özellikle Maraş Usulü dondurma kıvamı sevenlerin denemesini öneririm. Ayrıca bu yıl Carte d’Or çeşitleri arasına Kesme Maraş Dondurması da katıldı.

2009 yılının Mayıs ayında yayına başlayan blog www.dondurmaliblog.com dondurma meraklılarının buluşma adresi. Dondurmalı tarifler ve sunum teknikleri yemek kültürümüzün gelişmesine destek olacak içerikte. Carte d’Or bir de facebook sayfası üzerinde sevenleriyle iletişim kuruyor. Keyifli güne ilişkin notlarımı; markanın facebook sayfasına özel kampanyalar yürüteceği bilgisini vererek tamamlıyorum.

http://www.dondurmaliblog.com

http://www.facebook.com/CartedOrTurkiye

http://www.cartedor.com.tr

İzleyiciler