En Başarılı Fırın Yemekleri Yarışması Başlıyor!

Ankastre mutfak ürünleri markası Silverline, “En Başarılı Fırın Yemekleri Yarışması”nın ilkini 1 Mart’ta başlatıyor. Yarışmaya katılmak isteyenler, özgün ve yaratıcı “ana yemek” tariflerini ve fotoğraflarını, Silverline facebook sayfasına gönderecekler. 15 Nisan’a kadar devam edecek başvuruları, Yemek Yazarı, Mutfak Koçu ve Yemek Eğitmeni Gülhan Kara değerlendirecek ve 10 finalisti belirleyecek.

Final, Chef’s İstanbul Mutfak Atölyesi’nde yapılacak, finalistler tariflerini pişirip jürinin beğenisine sunacaklar. İlk üçe girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirilecekler. Ayrıca yarışmaya katılan tüm tarifler bir kitapçıkta toplanacak.

Markanın yarışmayı duyurmak üzere Silverline İstanbul Tanıtım Merkezi’nde düzenlediği toplantıda Mutfak Koçu Gülhan Kara ile bir araya gelerek ayrıntıları öğrendik. Chef’s İstanbul Mutfak Atölyesi’ndeki ankastre ürünlerin Silverline olduğunu belirten Kara, hemen oracıkta ıspanaklı kiş ve elmalı pay hazırlayıp pişirdi.

Gülhan Kara, kiş ve payın aynı yöntemle yapıldığına, tartın ise farklılık gösterdiğine vurgu yaptı. Kiş ve payda hamur hazırlanıp kalıba yayılıp üzerine iç malzemesi döşeniyor, hepsi birlikte pişiriliyor. Tartta ise hamur pişiriliyor, daha sonra üzeri krema ve meyve ile süsleniyor. Mutfak Koçu Gülhan Kara’yı tariflerini almadan bırakmadık tabii. Önce ıspanaklı kiş ile başlayalım: