Geleneksel Maggi İftar Yemeği

Geleneksel hale gelen Maggi İftar Yemeği’nde bu kez EKS Mutfak Akademisi’nde, aralarında Sahrap Soysal’ın da olduğu konuklarla bir araya geldik. Maggi Türkiye Müdürü Dominique Allier, Marka Müdürleri Ali Kemal Akbulut ve Melike Nakılcıoğlu tarafından ağırlandığımız gecede, iftar öncesi blogger arkadaşlarımızla hasret giderme imkanı bulduk.

İftariyeliklerle başlayan yemek; ayran aşı, paçanga böreği, patates püresi, kağıt kebabı yanında pirinç pilavı ile devam etti, güllaç ve baklavanın olduğu tatlı tabağıyla son buldu.

İstanbul trafiğine takılarak aramıza ancak yemeğin sonuna doğru katılabilen Sahrap Soysal ile çaylarımızı yudumlarken tatlı tatlı sohbet ettik. Dünkü Hürriyet Pazar ekinde Mehmet Yaşin’in Sahrap Hanım’la yaptığı röportaja yer verildi.

Soysal’ın orada aktardığı gibi, Maggi İftar Yemeği’nde hal hatır sorma faslını geçtikten sonra “Bildiğimiz enteresan tarifleri” karşılıklı olarak paylaşmaya başladık. Laf oradan açıldı yemek bloggerlarının son dönemdeki durumuna geldi. Gecenin sonunda birbirimize doyamadan ayrıldık. Sahrap Hanım her zaman olduğu gibi yoğun, iftar sonrası Antakya’ya hareket etmek üzere uçağa yetişecekti, Allah kolaylık versin.

 

İzleyiciler