Bir İnsan Tanıdım

Geçtiğimiz günlerde markaların blogger iletişimine yönelik bir yazı yayınlamıştım. Önemli yorumlar aldım, konunun markalar ve bloggerlar tarafından tartışmasından mutluluk duydum. Birbirimizi anlamak için adım attığımızı düşünüyorum. Orada gündeme gelen konulardan biri de blogger etkinliklerine aynı kişilerin davet edilmesiydi. Maggi, hafta sonu düzenlediği yeni yıl workshop’ının konuklarını belirlemek için farklı bir yöntemle ilerledi. 10 blogger seçti ve Facebook sayfasından yaptığı duyuruyla EKS’de Eyüp Kemal Sevinç yönetiminde, bu bloggerlarla yemek yapmayı isteyenlere çağrı yaptı. Bloğu olsun olmasın, isteyen, tercih ettiği blogger’ın fotoğrafı altına yorum bırakacaktı. Sonuç çok şaşırtıcıydı!

Marka etkinliklerine ilişkin yazı yazdığımızda “Ben de katılmak istiyorum, nasıl mümkün olur?” diye yazan onca kişi, Maggi’ye geri dönüş yapmadı.  Acaba duymadılar mı dedik, hem marka hem de katılımcı 10 blogger olarak Facebook sayfalarımızda ve bloglarımızda bunu kerelerce duyurduk. Sonuçta yine tatmin edici bir artış yoktu. Maggi’nin uyguladığı yöntemi tebrik ediyorum, bununla birlikte neden yeterince talep olmadığını sorguluyorum. Sizin aklınıza gelen bir yanıt varsa lütfen açık yüreklilikle paylaşın!

“Maggi Yeni Yıl Workshop”ı sayesinde Hilal Saygın Sarıoğlu ile tanışma ve birlikte yemek yapma fırsatı buldum. İşini seven bir muhasebeci,  yeni evli, Edirneli, yemek yapmanın yanı sıra objektiflere poz vermeyi de seven Hilal ile arkadaşlığımız böylece başlamış oldu. Bloğu yok, dört dörtlük olacağı gün açacakmış. Yüreğinin derinliklerinden geleni paylaşmasının yeterli olacağını söyledim, bakalım ikna edebildim mi, zaman gösterecek!

Diğer blogger arkadaşlarımı tercih eden konuklarla birlikte samimi ve keyifli saatler yaşadık. Kış çorbası, sebzeli ve tavuklu noddle, elmalı, üzümlü, körili tavuk salatası yaptık. Çikolatalı sufle’yi ise malzemeler uygun sıcaklıkta olmadığından biz yapamadık, Şef Barış Aytekin’in hediyesi oldu. Üzerine çilek parçalı dondurma pek yakıştı.

Günün sonunda Hilal’imle en lezzetlisi olarak hemfikir kaldığımız elmalı, üzümlü, körili tavuk salatası tarifini paylaşacağım. Hilal’den kaçırabildiğimiz yeşil elmalarla yaptığımız salata, tatlı ile ekşi lezzetleri bir arada sevenlere hitap ediyor.

 

 

 

İzleyiciler