Türkiye’nin Soğuk Mezesi Aranıyor, Acaba O Meze Sizde Mi?

İstanbul Çırağan Palace Kempinski şefleri, yerel, mevsimsel ve organik malzemelerle hazırlanacak soğuk ve sıcak mezeler, günlük balıklar, ev yapımı çeşitli ekmekler ve tatlılardan oluşan bir menü hazırladı. Şimdiyse amatör şeflerin yaptığı 3 soğuk mezenin arayışındalar. Otelin Laledan Restaurant’ındaki yeni balık menüsünde yer alacak mezeler için “Çırağan Amatör Meze Yarışması” başlatıldı. Yarışmayı kazanan en iyi üç soğuk meze, 1 yıl boyunca yaratıcılarının isimleriyle Laledan Restaurant’ın menüsünde yer alacak.

Yarışmaya; yaratıcı malzeme ve/veya pişirme tekniği ile yeniden yapılandırılmış meze; farklı bir lezzetin yaratıcılıkla soğuk meze şeklinde yorumlanmış hali veya yöresel, gün yüzüne çıkmamış ya da unutulmuş bir meze ile katılabilirsiniz.

“Benim de bir soğuk meze tarifim var” diyorsanız, 10 Kasım Perşembe gününe kadar www.ciraganyemekyarismasi.com ‘a üye olup soğuk meze tarifinizi değerlendirmeye sunabilirsiniz. Ön elemeyi geçen tarifler, 18 Kasım Cuma günü ilgili sitede açıklanacak. Final elemesi Aralık ayında İstanbul Çırağan Palace Kempinski’de yapılacak.

Jüride kimler mi var? Yiyecek ve içecek işletmeciliği danışmanı Osman Serim, Çırağan Palace Kempinski Baş Aşçısı Olivier Chaleil ve otelin İstanbul Genel Müdürü.

Katılacaklara şimdiden başarılar dilerim.