Sevgiyle Anacağız Bu Buluşmayı Da

6. Blog Yazarları Buluşması, 2 Ekim Pazar günü Kadıköy Türk Balon Cafe-Restaurant’ta gerçekleşti. Eskimeyen dostlarla bir araya geldiğim, bloğundan açılan dünyasına konuk olduğum yüzlerin kimisini tanıma fırsatı bulduğum, onca yiyecek varken sohbet etmekten yemeye neredeyse zaman ayıramadığım, buluşmanın her evresini fotoğraflayamadığım, maalesef çiçek gözlümün gözümün önünde solduğunu gördüğüm bir buluşma oldu benim için.

Organizasyon komitesinden Esra Kars’ı, Melike Ertunç’u, Meltem Ertunç’u ve Zeynep Özcan’ı tebrik ederim. Ellerinden geleni yapmışlar, uğraşmışlar. Sayelerinde bol çeşitli, zengin bir kahvaltı sofrasına oturduk. Tanıdıklarımızla sohbet ettik, yenileriyle tanıştık. Şen kahkahalar attık. Günün anısını fotoğraf karelerine sığdırdık. Etkinliğin yarı zamanını meşgul eden sponsor desteğiyle 6. Blog Yazarları Buluşması’na kendi imzalarını attılar.

Bizler buluşma düzenleyenleri sabah pırıl pırıl, güler yüzlü görürüz değil mi? Bununla birlikte 1,5-2 ay öncesine dayanan emek, yorgunluk, sabır ve adsız kahramanlar vardır arkalarında. Ne yollar kat etmişlerdir; herkesin kesesine uygun doğru mekanı bulma çabaları, tarih belirleme, afiş tasarımı, katılımcıları toparlama, fazla ilgi üzerine mekanı onca kişinin sığabileceği bir yer ile değiştirme, son hazırlıklar, sürprizler veeee buluşma günü bakımlı bir şekilde konuklarının karşısına geçme. Günü kazasız belasız atlatma, ayağını şöyle bir uzatıp dinlenme. Sakin kafayla yaşananları değerlendirme, olmadığı halde dost görünenleri ayırt etme, yüreğinin sesini dinleme evreleri…

Bunları anlatıyorum, çünkü önceki 5 buluşmadan birini düzenleyen komiteden biri olarak aynı yollardan ben de geçtim. Sevgili Esra, Melike, Meltem ve Zeynep de bir süre sonra bu evreleri tamamlayacaklar. Aslolanın, onca emek verdikleri buluşmada tanışan, kaynaşan, sohbet eden bloggerların yaydığı pozitif enerji olduğunu görecekler. Aylar, yıllar geçecek,”6. Blog Yazarları Buluşması’nda tanışmıştık” diyecek bazı arkadaşlar ve kulaklarını sevgiyle çınlatacaklar. Ellerine sağlık, teşekkürler.

6. Blog Yazarları Buluşması’nda, tabiri uygunsa bazılarınca “abla blogger” olarak algılandığımı gördüm. Güzel dileklerini ilettikleri için teşekkür ederim.  Umarım ki, Allah utandırmasın, beğeninin verdiği kibre kaptırmasın, yolumuzdan şaşırtmasın. Örnek alındığımızı bilmenin sorumluluğuyla dürüstçe, kötü yollara sapmadan elele yürüyelim. Blogger camiasındaki kişiler olarak üzerlerimize basmayıp birbirimizin ve camiamızın gelişimine katkı sağlayalım. Üç günlük dünyada derde tasaya kapılmayalım. Bu hobimiz ile gönüllerimize su serpelim.