Airfryer’da Osmanlı Mutfağı

Biz yemek bloggerları için mutfak aletlerimiz ne de önemlidir! Elimiz ayağımız olur onlar, kısa sürede şipşak lezzetli yemekler hazırlamamıza yardım ederler. Son dönemlerde bizlerden sık sık Philips Airfryer’ın methini duyuyorsunuzdur. Aralarında benim de olduğum bir grup, mümkünse her yemeği onunla pişirmek için bahaneler arar oldu. İşte bu yüzden marka yetkililerinden gelen Airfryer ile “Osmanlı Mutfağı”na özel lezzetler pişirme teklifine seve seve “Evet!” dedik. Sonra onları Ramazan’ın son günlerinde City Cooks’ta bir araya geldiğimiz buluşmada hep beraber pişirme imkanı bulduk.

Kocaman bir mutfak ve 30’a yakın amatör aşçının bir araya geldiğini düşünün. Etrafta 200 dereceye ayarlı pek çok Airfryer var, cennet olmalı burası, eh haliyle sıcak belki biraz da cehennem :)  Kırmızı önlüğümü takıp kolları “külbastı” yapmak üzere sıvadım. Ortaya güzel bir lezzet çıktı elbette. Uygun et seçimi, Airfyer’ın mahareti ve envai çeşit baharat birleşince buna şaşmamak lazım.

Şimdi sizler özeneceksiniz ancak yazmadan duramayacağım. O akşam yapılan tüm lezzetleri önümüze alıp bir güzel fotoğraf çektirdik, sonra bir masaya toplayıp sergiledik. Onlarla gurur duymanın yanı sıra hepsini de yedik tabii. Soğanlı börek, islim kebabı, bahçıvan kebabı, beğendili piliç, darüzziyafe köftesi, kadınbudu köfte, köfteli saray pilavı bunlardan sadece bir kaçı. İsteyin size de pişirelim, lafı bile olmaz…

İzleyiciler