Bendeki Yeri Ayrıdır

Carte d’Or markasının bendeki yeri ayrıdır. 11 yıl boyunca gelişimine tanık olmuşluğum, hatta burnumu sokmuşluğum vardır. Dondurmadan sonra yakın geçmişte girdiği tatlı kategorisinde de adından söz ettiriyor, haliyle gururlanıyorum. Krem şantisini deneme imkanı bulmuştum. Markanın bayram sırasında yaptığı gönderiyle tatlı kategorisinde yer alan diğer çeşitlerini de inceleme fırsatı yakaladım. Marka ve ajans çalışanlarına teşekkür edip sevgilerimi iletiyorum.

Kakaolu Kek Karışımını üzerindeki alternatif kullanım önerisine uygun olarak süt ve margarin yerine krema ile yaptım. Gerçekten çok daha yumuşak oldu da… Üzerine koyduğum damla çikolatalar dibe çöküverdiii. Hani yaş pasta, tiramisu yapmak için aldığımız hazır kekler var ya. Carte d’Or’un kakaolu kek karışımını krema ile yaptığımızda tam da onların kıvamında kek elde edebiliyoruz.

Creme Brulee ile deneyimlemelere devam ettim. Bu tatlıyı aklıma gelip de yapar mıyım, hayır. Carte d’Or ile hazıra kondum 🙂 Kutudan ikişer paket toz karışım ve karamelize poşeti çıkıyor. 8 kişilik olduğu yazıyor, ancak porsiyonlar epey küçük düşünülerek yazılmış anlaşılan. Bildiğimiz toprak kapları kullanmamız halinde iki paket toz karışımla 4 porsiyon tatlı yapılabiliyor. Bu kez karamelize poşetlerden birinin artma ihtimali var. Başka bir tatlıya aynı tadı vermek için saklanabilir.