Yemek Bloggerları Toplu Hüner Gösterisi

Cihan ve Seviye Kaloğlu çifti, Serap Yücesoy ve benden oluşan komite tarafından düzenlenen 4. Blog Yazarları Buluşması’nda ikram konusu ayrı bir öneme sahipti. Moss Marine Cafe’nin zengin köy kahvaltısı yöresel lezzetleriyle ağzımıza layık olmasına rağmen, yemek bloggerlarının dokunuşlarıyla farklı bir noktaya taşındı.

Hemen yemek bloggerı dostlara haber salındı. Hepimizi bir heyecan sardı, hünerlerimizi göstermek için ne yapmalıydı? Öyle değil mi ya, bloglarımızda tarifleri yayınladıkça, mini buluşmalarımızdaki uzun masaları fotoğrafladıkça, tadına bakmak isteyenler, hayıflananlar, özenenler oluyordu. İşte fırsat bu fırsattı, lezzetlerimizi keyifle paylaşmanın zamanıydı.

İş bölümü yapıldı; kek, börek, kurabiye, cheesecake, kısır siparişleri not edildi. Cumartesi akşamını ve pazar sabahını kafamda canlandırabiliyorum: yumurtalar kırıldı, unlar elendi, fırınlar fazla mesai yaptı.

Pazar sabahı mekana giren elindeki tepsiyi, kabı kacağı elime tutuşturdu. Onlar mutfakta tabaklarına yerleşip süslendikten sonra açık büfe kahvaltı masasında görücüye çıktı. Onlar hangileri mi? Meyve soslu cheesecake, İran poğaçası (Bursa’dan geldi), narlı kısır, arpa şehriye salatası, mandalinalı kurabiye, bir tane daha cheesecake, portakallı-kakaolu kek, ıslak kek, trüf, kaşar peynirli tuzlu bisküvi, elmalı bisküvili pay, börek, tuzlu çörek, tahinli kurabiye, Arap kurabiye…

Sevgili Ayşem Öztaş tarafından buluşmaya özel olarak hediye paketi formunda hazırlanan cupcakeler de “yeme de yanında yat!” dedirtti.

Yorumlarınızdan ve mesajlarınızdan öğrendim ki, kiminiz sohbete dalıp yemeyi unutmuş, kiminiz de çok yemekten fotoğraf çekmeyi ihmal etmiş. Cık cık 🙂

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Şöyle kollarımı uzattım uzattım uzattım, hepinize sardım ve kocamaaaan sarıldım, iyi ki varsınız. Emeğinize sağlık!

Yazı EtiketleriEtiketler: ,