Ev Terliklerimi Neden Getirmedim Ki?

Bu aralar çok gezerek mi yoksa okuyarak mı bilmeye devam ediyorum karar veremedim, konuyu size havale ediyorum. Geçmiş günlerin birinde Sevil’imin davetlisi olarak Soft Bowl Sohbet Buluşması için Üsküdar’da Mia Caramella Cafe’de bir araya geldik. Başımızdan geçenleri anlatmadan önce flashback yapacağım yine :)

Genç kızlığım küçük bir kasabada geçti. Okuldan arta kalan zamanlarda spor yapmayı, bisiklete binmeyi, kitap okumayı, arkadaşlarımla sohbet etmeyi severdim, bir de örgü örerdim; kazaklar, şallar… Annemse gezmelere gider ve beni bir türlü yanında götüremezdi. Oysa ki Ayşegül annesinin dibinden ayrılmıyordu, ben neden gitmiyordum? Ev ayakkabılarımı giyip ev sahibine yardım edecek, ortalıkta salınacak, subay annelerine görünecek, müstakbel eş adayı olduğumu belli edecektim :)

Olmadı, annemin “keçi” kızı gezmelere gitmedi, sadece eve gelen konuklarına birbirinden güzel tuzlular tatlılar pişirdi, ikramda kusur etmedi. E hal böyle olunca subay eş de bulamadı. Yine annesinin büyük desteğiyle okudu, büyük şehir İstanbul’a geldi ve oraya demir attı.

Soft Bowl Sohbet Buluşması için Mia Caramella Cafe’ye adımımı atarken bunları hatırladım birden. Neredeyse ev terliklerimi neden getirmedim diye hayıflandım. Sohbetin ve Soft Bowl Silikon Kalıpları’yla hazırlanan ikramların tadına doyamadım. Büyük şehrin koşuşturmacası içinde bu mola ilaç gibi geldi. Mis Kokulu Lezzetler Mine’m ile tanışmak da ayrı bir keyifti. İzmir’den, Yıldız’dan, İstanbul’dan, hayattan konuşma fırsatı bulduk.

Soft Bowl Mutfak Gereçleri Yetkilileri Selami Gökdere’ye, Pelin Başsoy’a ve çevremizde pervane olan Sevil’ime misafirperverlikleri ve hediyeleri için teşekkür ederim.

Mia Caramella Cafe sahiplerinden Hayal Demirkol, birbirinden güzel görüntüler yakalamış. İzniyle burada bir kaçına yer verdim.

İzleyiciler