Mutfakta Knorr’la Sanat Yaptık

Mutfak Sanatları Akademisi’nden ilk katılım belgemi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen “Knorr Herkes Sofraya Etkinliği”nde aldım. Öğrencilik günlerime geri dönüverdim. Nadiren takdir ama genelde teşekkür alan öğrencilerdendim. Anneme babama ne zamandır böyle bir belge götürmüyorum. İlk ziyarette belgemi yanıma alayım da eski günleri ansınlar.

“Her güzel şey sofrada başlar” diyerek mutfakta zaman kazandıracak lezzetli ve pratik çözümler sunan Knorr, Radisson Blu Bosphorus Hotel’in Executive Şefi Mehmet Soykan ile Mutfak Sanatları Akademisi’nde biz bloggerlar için keyifli bir buluşma gerçekleştirdi.

2 kişilik ekipler oluşturarak Şef Soykan yönetiminde; aperatif başlangıç olarak taze naneli ve kuzu etli terbiyeli Knorr Buğday Çorbası, ana yemek olarak Knorr Baharatlı&Sarımsaklı Fırında Tavuk Çeşni ve Fırın Poşeti kullanarak biberli fırınlanmış piliç, yaban turplu patates püresi ve mevsim sebzeleri, tatlı olarak da dondurmalı sıcak çikolata kek pişirdik.

Ekip arkadaşım Ayşen’le yemek pişirmek, mutfak alışkanlıklarımızın aynı olduğunu keşfetmek keyif vericiydi. Birimiz sebzeleri doğradı, diğerimiz fotoğraf çekti. Patates püresi yaparken arkamı döndüğümde bize ayrılan mutfak alanı tertemizdi. Tıpkı benim gibi; yemek yaparken fark ettirmeden ortalığı toplayan, iş bittiğinde temiz bir mutfakta, elinde leziz bir tabakla gülümseyen yemek tutkunu :)

Knorr yetkililerinden öğrendik ki; hazır çorbanın mucidi Carl Heinrich Knorr, bundan 138 yıl önce Knorr şirketini kurdu. Şirketi 2000 yılında Unilever satın aldı. Knorr, dünyada her yıl 1.2 milyon ton sebze ve meyve satın alıyor. Tükiye’de 2015 yılından itibaren satın alınan sebze ve meyvenın yarısı sürdürülebilir tarım ilkelerine uygun olacak.

Knorr’un bir blogu da bulunuyor: http://www.herkessofraya.com/. Buradan tariflere, mutfak hakkında pratik bilgilere, sofra kültürü ve dünya mutfağı açıklamalarına ulaşabilirsiniz. “Hayatım Yemek” adlı sanal aylık dergiye de üye olmanızı tavsiye ederim.

Mehmet Soykan ve yardımcı ekibiyle, Knorr yetkililerine bu keyifli günü yaşattıkları için teşekkürler.

İzleyiciler