Bursa’da Hayalleri Paylaşmak

Değirmendere’den sonrası zihnime kazınmış İzmit Körfezi yolunda ilerlerken Bursa’daki blogger arkadaşlarımla tanışacak olmanın heyecanını duyuyordum. Yalova, Gemlik derken sis perdesi aralandı ve kendimizi pırıl pırıl bir havada memleketim Bursa’da bulduk. Karagöz-Hacivat Heykeli, Ulu Cami, Çiçek Köfte, Lunapark, Koza Han, Uludağ Gazozu, Kemalpaşa Tatlısı, Çilek, Şeftali… Her biri çocukluk ve ilk gençlik yıllarımın anılarında ayrı bir yere sahipler.

Abimlerimden Fotoğraf Sanatçısı Ünal Özfuçucu’nun arşivinde yer alan bir kare: Tophane!

Saglikli Mutfak Hilal’im ve Benhurum Ayşem’im ile Nilüfer Belediyesi sınırları içindeki Eker Tesisleri’ne vardığımızda herkes yerini almıştı. Bizi ve Ankara’dan katılan Oruk adlı blogun sahibi Gülay Hanım’ı, sevgiyle kucakladılar, misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ediyoruz.

Ebe, el işi öğretmeni, muhasebeci, ev hanımı vb.çeşitli mesleklere sahip 30′a yakın hobi ve yemek blogu sahibi hanım, birbirimizi tanıma fırsatı yakaladık. Hayallerimizi paylaştık; cafe açmak, tasarımcı olmak, pasta ve kurabiye satmak, çikolata yapmayı öğrenmek, özürlülere destek olmak… Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek buluşma için iade-i ziyaret sözü alarak Bursa’dan ayrılmak içimize su serpti. 

10 yıllık Bursalı şirket Ağaçkakan Mutfak’ın desteğiyle nefis bir kahvaltı ettik. Buluşmanın mimarı Annemineli blogunun sahibi Zehra Abla, bizlerle tek tek ilgilendi.  Bana yaptığı en büyük sürpriz ise halamı da davet etmesi oldu, buluşma vesilesiyle iyi birer dost olduklarını öğrendim. Dostluklarının ilelebet sürmesini dilerim. 

Çeyizimi kullanmaya başladığımdan bu yana ipek bir eşyam olmadı desem yeridir. Bu nedenle ince zevk ürünü ipek eşarplarımız hediye edilirken keyfime diyecek yoktu. Kalbim hızlı hızlı atmaya başladığında kendimi Becel’in kalp yaşımı hesaplayabileceğim kiosku başında buldum. Boy, kilo, bel çevresi, tansiyon-kolesterol düzeyi vb. sorulara yanıt verdiğimde ulaştığım sonuç, gerçek yaşımdan 4 yaş büyük olduğumdu. Kilo vermem tavsiye edildi. Demek doğru yoldayım, spor, sağlıklı ve dengeli besleme üzerine yoğun çalışmalarım devam ediyor, azimliyim. Siz de kalp yaşınızı öğrenmek ve tavsiye almak isterseniz buyrun: http://www.kalpyasi.com/ 

Gönül’ünce Lezzetler’in hediyesi Canat Kahvesi’nin 40 yıl hatırı olacak, Düşlerimin İncisi’nin buluşmaya özel olarak hazırladığı kurabiyeleri yenmeyip de yanında yatılacak. Ne iyi ettik de Bursa’ya gittik, samimi konukseverliğiniz için çok teşekkür ederiz.

Yazı EtiketleriEtiketler: , ,

İzleyiciler