CSI-Kırmızı Başlıklı Kız’da Tatlı Hırsızının Kim Olduğu Ortaya Çıktı

Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesinin evine gider. Kurt, büyükannesinin kılığına girmiştir. Aralarında bildik, “Kulakların neden büyük, dişlerin neden uzun?” muhabbeti geçer. Tam o anda eli kolu bağlı büyükanne dolaptan çıkar, pencereden elinde balta olan kocaman bir adam içeri uçar. Olay mahallinde karşılaşılan son manzara budur.

Polis şefi ayı, yardımcısıyla olayı değerlendirip konuyu, son tatlı tarifi hırsızlıklarıyla ilişkilendirirken içeri dedektif kurbağa giriverir. Sonrası bir tür “CSI Kırmızı Başlıklı Kız”.

Orijinal adı “Hoodwinked” olan animasyon filmde, bildiğimiz masalın baş kahramanları aynı, ancak bambaşka roller üstlenmişler. Büyükanne Granny, extrem sporlarla uğraşıyor, madalyaları dizi dizi. Şeker Yayıncılık’ta gazeteci olan Kurt, büyükanne ve Kırmızı Başlıklı Kız’ı bu kez haber için kovalıyor. Orman karatesi bilen Kırmızı Başlıklı Kız, hala ormandan çıkabilmiş değil, dünyayı görme hayali kuruyor.

Polis şefi ayı, yardımcısı leylek ve dedektif kurbağa, son manzarayı değerlendirmek üzere Kırmızı Başlıklı Kızı, Kurt’u, nasır kremi reklamı için ikinci kez çağrılan, aslen çubuk şnitzel satan baltalı adamı ve büyükanneyi teker teker sorguya çekiyor. Kasabada bir süredir tatlı tarifleri çalınıyor. Bu da tatlı dükkanlarının kapanmasına sebep oluyor. Acaba bu dörtlüden biri “Tatlı Hırsızı” olabilir mi? Büyükannenin nesilden nesile geçen tarif kitabının peşindeki kim?

Agatha Christie romanlarının son sahnesini aratmayacak bir finalde hırsızın kim olduğu açığa çıkıyor. Açıklayacak değilim elbette! Dünyanın tatlı kalmasından sorumlu olan Kırmızı Başlıklı Kız ve arkadaşları, film sonunda “Mutlu Sonlar Ajansı”ndan iş teklifi alıyor. Yeni maceralarını serinin ikinci filmi “Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı”da seyredebilirsiniz.

2005 yılı yapımı “Hoodwinked” Türkiye’de 2006’da vizyona girdi. Cory Edwards ve Tony  Leech’in yönettiği animasyon filmde büyükanneyi Glenn Close, Kırmızı Başlıklı Kız’ı da Anne Hathaway seslendiriyor.