Efsane Gurmelerini Arıyor Son Bulmak Üzere

Üzüm ve şarap türlerini, yemek-şarap eşleştirmelerini ve şarabın tarihini Buzbağ uzmanlarından dinleme fırsatı bulduğumuz “Efsane Gurmelerini Arıyor” lezzet yarışması, bu yıl da tadı damakta kalan şaraplar, lezzetler ve sohbetlerle son bulmak üzere.

Anadolu’nun yemeklerini Buzbağ ile keşfedeceğiniz son yemek; Beyoğlu Zübeyir Ocakbaşı’nda, dijist.com bloğu ile Gabriela Olaru moderatörlüğünde gerçekleşecek. Fırsatı kaçırmamak için 28 Mayıs’a dek http://www.efsanebuzbag.com/s/gabriela-olaru.html linki üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

6.000 yıl önce ilk kez Doğu Anadolu’da başladığı bilinen şarap kültürünü, günümüz sofralarında yöresel lezzetler eşliğinde yeniden keşfetmek isteyen herkese açık olan yarışmanın final yemeklerinde İstanbul’da; Levent Köşebaşı Restaurant, Samatya Develi Kebap, Kadıköy Çiya Sofrası’nda, Ankara ve İzmir’de de Köşebaşı  Restaurantlarda bir araya gelip yöresel lezzetlerin tadına baktık. Kayra Wine Center Müdürü Cüneyt Uygur, Kayra Wine Center Eğitim Müdürü Ayça Budak ve Buzbağ Marka Müdürü Ahmet Yüce tarafından etraflıca bilgilendirildik.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Efsane Gurmelerini Arıyor” yarışması geleneksel hale geldi. İstanbul’daki son yemeğin başvurularını kaçırırsanız bir yıl beklemek zorunda kalacaksınız. Kendinizi şarap kültürüne yakın buluyorsanız bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.