Küçük Yaşlardan Beri Oruç Tutmaya Çalıştık

Güleryüzü içimi ısıtan, iç dünyası kadar dış güzelliğiyle de beğenimi toplayan, iki çocuğunun peşinden şefkatle koşan Sevgili Seda Metin, kendi adını taşıyan bloğundaki “sebzeli mücver” tarifiyle bugünün menüsüne katkı sağlıyor, teşekkürler.

Seda’m Ramazan’a ilişkin olarak bir çocukluk anısını paylaştı: “Ailem sağolsun orucun önemini her zaman bize anlattılar, bizde kendimizce küçük yaşlardan beri tutmaya çalıştık. Çocukluk zamanlarımdan birindeydi yine, kandildi, oruçluydum. Sokağa oynamaya çıktım, o gün oruçlu olduğumu 3 defa unuttum ve her seferinde de birşeyler yedim. Akşam olmuştu, ezan okundu, ama ben o gün o kadar karnım doymuş bir şekilde sofraya oturdum ki  sofrada birşey yiyemedim. Rabbim çocuklara yardım ediyor. Şimdi hatırladığım, her unuttuğumda ve elimdekini yedikten sonra aklıma gelen orucum ve çocukluk üzüntüm…”

Bugün için önerdiğim diğer tarifler; fırınlanmış domates çorbası, baklava hamuruna sarılı fırında tavuk, muhteşem ikili. Afiyet olsun, oruçlarımızı Allah kabul etsin.

İzleyiciler