Kapat gözlerini kimse görmesin, yalnız benim için bak yeşil yeşil

Gözlerin kimseye ümit vermesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
Gözlerin kimseye ümit vermesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil…

Hala dün gittiğim konserin etkisindeyim, kulaklarımda şarkılar mutlu mutlu dolaşıyorum. Buradaki yazımda elime doğan Nihan’ımından söz etmiştim. Nihan’ım, Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitim görüyor. İlk konseri dündü, ben de aile üyeleri arasındaki yerimi aldım. Şef Cahit Deniz yönetimindeki koro, bizleri tam anlamıyla mest etti, emeklerine ve ağızlarına sağlık.

Hiç bir şarkıyı tam sözleriyle ezberleyemedim, zaten sesim de iyi değildir. Onun yerine dinleyici olmayı tercih ettim, iyi de ettim.

Ne güzeldir Türk Sanat Müziği… Söyleyeni, besteleyeni, dinleyeni, ne saygılı, duygulu, efendi, hanımefendi insanlar. 90 yılı aşan geçmişiyle dikkat çeken, büyük ustaların kurduğu, eğitim verdiği ve yetiştiği Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde korolara katılmak isteyenler, Ağustos-Eylül aylarında sınava giriyor, kabul edildiklerinde A sınıfından eğitime başlıyor, sonraki adımlar B ve C sınıfları. Solfej, nazariyat, usul ve repertuar dersleri alıyorlar. Mayıs ayında yıl sonu sınavlarına giriyorlar. Tabii bir de konser veriyorlar. Daha fazla ayrıntıyı, cemiyetin sitesinden edinebilirsiniz.

Benim gibi Türk Sanat Müziği tutkunuysanız Mayıs ayındaki diğer konserleri izleyebilirsiniz. 23 ve 30 Mayıs Pazar günleri 16:00′daki konserlere katılım için 0216 553 66 55′u arayabilirsiniz.

İzleyiciler