Şeftalili Turta İçilir Mi?

Evet içilir! Size şeftalili turta lezzetinde bir içecek tarifi vereceğim çünkü. Home TV’de programı yayınlanan Ellie Kreiger’den öğrendim. Programı seyrettiğim gece evde şeftali yoktu, yapmak için ertesi günü zor bekledim desem! Ellie Kreiger, içinde turtalara konan baharatlar bulunduğundan bu içeceği şeftalili turtaya benzetiyor. Tatmış biri olarak kendisine hak veriyor ve beni bu tarifle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.

Malzemeler:
2 orta boy şeftali,
2 dondurma kaşığı yoğurt,
2 dondurma kaşığı vanilyalı dondurma,
2 yemek kaşığı bal,
1/2 çay kaşığı tarçın,
1/2 çay kaşığı toz zencefil,
1/2 çay kaşığı muskat rendesi,
1 bardak süt,
Kalın pipet,
Süslemek için rulo bisküvi, çubuk tarçın…

Yapılışı:
İçeceğe yoğunluk vermesi için şeftalilerin donmuş olmasını öneriyorum. Şeftali aldığınız bir gün, kabuklarını soyup dilimleyerek derin dondurucuya alın. Böylece elinizin altında istediğiniz zaman kullanabileceğiniz hazır meyveleriniz olur.

Tarifimize dönersek; blender’a donmuş şeftalileri ve diğer malzemelerin tümünü koyup karıştırın. Tadına bakın, şeker oranı azsa bal ekleyerek yola devam edebilir veya pudra şekeri ekleyebilirsiniz.

İçeceğinizi uzun, geniş bardaklara dökün. Tarçın serpin, çubuk tarçın, rulo bisküvi evde göze hoş görünecek, tarifin içeriğine uyacak hangi malzeme varsa onları kullanarak bardağınızı kokoş bir hale getirin. Kalın pipeti bardağınıza daldırıp zevkine varmaya başlayın.

İzleyiciler