Tam Teçhizatlı Mutfağıma Kavuşana Dek Sızlanabilir Miyim?

Bir haftadır ev topluyorum koli koli. Ne yalan söyleyeyim, mutfağı sona bıraktım. Bunca işin arasında Yemek Zevki dergisi çekimine fırsat yarattım. Bu durumdayken Uzman TV ekibi tarafından basıldım. Carte d’Or’un tatlı serisini denedim. Airfryer’da yağsız kızartıp İzmir Köfte yaptım. Ha bu arada Acıbadem’e veda niteliğinde Çanak Kebap’ın lahmacunundan ısmarladım. Ceviz Ağacı’nda kahvaltı yaptım.

Yemek bloggerının hazinesini toplamak kolay olmuyor tabii, kabı kacağı ve erzağıyla. Bu gece artık her şey paketli ya, aklım envai çeşit yiyecekte. Bir ara irmik helvası yapmaya davrandım. Etrafıma bakınca kendime geldim, koliler… Eşim akıllıca bir manevra yaptı, beni en iyi oyalayan yiyeceği koydu önüme, ayçekirdeği.

Bu evimde pişirdiğim son yiyecek, hazır lavaş ekmeğinden yaptığım tost oldu. Evcağızım mutfakcağızım, sen bilirsin halcağızım. Sanıyorum seni utandırmadım; çikolata çanakları, yaş pastalar, yeşil erikli çayır pilavları, zeytinyağlı malta erikleri bile yaptım. Acı, tatlı, ekşi soslu, baharatlı günlerimiz oldu. Blog macerama senle başladım. Ferah ferah içinde dönendim. Beni mutlu ettin, bundan sonra sen de mutlu ol emi. Lavoban hep pırıl pırıl ola, ocağına yemek taşmaya.

Bir hafta kadar tariflerimle aranızda olamayacağım sanırım. Ama bu takip etmeyeceğim anlamına gelmiyor tabii. Tam teçhizatlı mutfağıma kavuşana kadar sızlanabilir miyim biraz size?

 

 

İzleyiciler