Can Bebeğe Hazırlık Partisi

Geçtiğimiz günlerde katıldığım ilk baby shower partisinde sınıfta kaldım. A’dan Z’ye sıraladığımız bebekle ilgili kelimelerden ancak 12′sini bilebildim. Bu bir parti oyunuydu neyse ki. Yakın zamana dek bebek doğumu deyince öncelikle aklıma; ilk bir kaç gün buruş kırış suratla dolanan mis kokulu bebekler, altın takmak ve lohusa şerbeti gelirdi.

Artık devir değişti. Bebekler doğumhaneden itibaren meşhur olmaya, poz poz fotoğrafları çekilmeye başladı. Gerçi ultrasonla portakalda vitaminken de çekiliyor ya neyse. Doğumlar sezeryanla yapılır oldu. Bebek kurabiyeleri ve pastaları ayrı bir iş alanı yarattı. Bunlara son zamanlarda sıklıkla duyduğum baby shower partileri de eklendi. Bebeğe hazırlık partisi olarak nitelendirilebilecek bu buluşmalar, ailenin doğumdan sonra ihtiyaç duyacakları eşyaları toparlamalarına aracı oluyor.

Anne adayı parti öncesi, bebek doğduktan sonra ihtiyaç duyacağı eşyaların ve kılık kıyafetin listesini çıkarıyor. Yakın bir arkadaşı aracılığıyla bu liste baby shower partisi konuklarına gönderiliyor. Böylece parti günü imece usulü ihtiyaçlar dertop ediliyor.

İşte ben de geçtiğimiz günlerde Özge’m ve Ayşen’im tarafından kurulan Lilyum Organizasyon yapımı ilk baby shower partisine katıldım. Hem de Özge-Cem’in Can’ının Aylin Teyzesi olarak.

Mavi, krem ve kahverenginin birbirlerine çok yakıştığını düşünürüm. Özge de benimle aynı görüşteymiş, parti dekorunda bu renkler hakimdi.

Bütün teyzeler toplandık; kısır, patates salatası, kurabiye, börek, poğaça, maharetlerimizi ortaya koyduk.

Parti oyunlarında keyfimize keyif kattıktan sonra pasta bölümüne geçtik. Bebek arabası şekilli, çikolatalı pasta tadına doyulmaz lezzetteydi.

Günün anısına hazırlanan bebek kurabiyeleri ve şekerleri de cicişli bicişliydi.

Özge’m el emeği göz nuru bileklikler yapmıştı. Tüm konuklar hemen taktık ve poz poz fotoğraf çektirdik.

Dilerim Özge’m sağlıkla doğum yapıp Can’ı kucağına alsın. Can Bebek, analı babalı büyüsün, onları hep iyilikler bulsun.

Benzer Yazılar

Benzer yazı bulunmamaktadır.

İzleyiciler