Ataşehir’de Nereden Nereye?

Ümraniye sakini sıfatını kazanalı epey oldu. Ümraniye ilçesi sınırlarındayız, bununla birlikte Ataşehir’e de bitişiğiz. Taşındığımız gün, taşıma elemanlarına ikram etmek üzere, en yakındaki kebapçıdan alınan lahmacunlarla alış verişe başladık. Ardından semti tanıma turları attım. Oturduğumuz cadde üzerindeki marketleri, kahvaltıcıları, balıkçıyı gezdim. Hemen ardından da haftalık semt pazarına uğradım. Özetle; Türkiye’nin dört bir yanından gelen malzemeleri satan kahvaltıcıların yanı başımda olması büyük şans. Hala ağzımıza layık lahmacun satan bir yer bulamadık. Balıkçımızdan pek memnunuz, sayesinde sıklıkla, tazesinden balık tüketebiliyoruz. Anne yemeği dışında bir tarif yapmaya kalkıştığımda malzeme toparlamakta hayli zorlanıyorum. Rağbet olmadığı için fesleğen getirmekten vazgeçen marketimiz Hindistan cevizi satıyor, çünkü bol bol alınıyormuş. Semtim insanının zevkleri tez konusu olacak cinsinden.

Caddemizden az açıldık, bir bakmışız Ataşehir’deyiz. “Buraları eskiden dutluktu!” diyen duymadım. Ancak yıllar önce bir iş arkadaşımın durumuna tanık olmuştum. Ataşehir’de kiralık eve taşınmıştı, 10 yıl filan önce. Kar yağdığı gün evin önünden minibüs bile geçmediğinden işe gelememişti. Minibüsten başka ulaşım aracı da yoktu. Nerden nereye, şimdi oralarda ne siteler, ne Andromedalar var. Yazarken aklıma geldi, Ataşehir değil de Ağaoğlu koysalar ilçenin adını yeridir. Her yer Ağaoğlu binası kaynıyor. Adresleri nasıl ayırt ediyorlar acaba? Siz buraları bir de Finans Merkezi olduktan sonra görün. Şimdiden satılık ve kiralık ev fiyatlarına etki etmiş durumda.

Ataşehir ve çevresinde bir dünya insan yaşayınca alış veriş merkezlerinden, restoranlardan geçilmiyor. Onlara yenileri de eklenecek de eğlence ihtiyacı nasıl karşılanacak? Öyle ya Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne, Arnavutköy-Kuruçeşme sahil şeridine, Kumkapı’ya epey uzak bir noktada. Eğlenmek için o kadar yol kat edip bir de dönmek, İstanbul trafiğinde bir işkence. Neyse ki bu ihtiyacı da düşünenler var. Batı Ataşehir, Ağaoğlu My World Andromeda’da hizmet veren Shot İstanbul Bistro & Lounge Bar, şık ve iddialı bir mekan.

Eh öyle de olmalılar, şimdilerde tek gece kulübü Ataşehir’in. 10:00-02:00 saatleri arasında açık kalıyor, haftanın belli günlerinde özel konseptli partiler düzenliyorlar.

Shot İstanbul’da dünya mutfağından lezzetler sunuluyor. Özellikle tapas tabağı, shot plate, batayaki soslu ızgara kalamar, Shot İstanbul spesiyal kebap mekanın öne çıkan lezzetleri.

Yemeklerdeki her sosu özel olarak hazırlıyorlar. Makarna, pizza çeşitleri, salata ve tapaslar günün her saati ulaşılabilecek lezzetler. Köpük kremayla servis edilen çikolatalı shot sufle ile vişne ve şarap soslu ayva tatlısı kulağınıza şiir gibi geldi değil mi, varın siz tadını düşünün bir de.

Benzer Yazılar

Benzer yazı bulunmamaktadır.

İzleyiciler