Müsait, Müsaitim, Müsaitsiniz!

İşyerim Excel İletişim’de, Carte d’Or markası adına çalışan ekibin içinde yer alıyorum. Dile kolay, on yılı aşkın bir süre geçti. Bu dönem içinde Carte d’Or için yollara düştüm, Türkiye’nin dört bir yanını dolaştım. Taksim Tünel’de kar yağarken Tadına Varılacak Duygular Orkestrası’nı dinledim. İzmir Açıkhava’da Yeni Türkü’yle birlikte “Olmasan mektubun, yazdıkların olmasa.. “diyerek Derya Köroğlu’na eşlik ettim. Her yıl yeni çıkacak çeşitleri merakla bekledim: tahin-pekmezli, acıbadem kurabiyeli, profiterollü, ekmek kadayıflı, aşureli, güllaçlı… Bunlar aklıma gelen çeşitlerin sadece bir bölümü.

Ne mutluyum ki film şeridimin karelerine artık blogger arkadaşlarım da giriyor.

Dondurmalı Pasta’nın şimdilik iki çeşidi var: Antep fıstıklı-çikolatalı ve karamelli-kaymaklı. Evde yaptığım kamuoyu araştırmasında her iki çeşidi de beğenildi. Hatta neredeyse fotoğrafını çekeceğim bir pasta bile kalmayacaktı. Karamelli-kaymaklı eşimden nasibini aldığı için kalan tek dilimciği, Antep fıstıklı-çikolatalı dilimlerle görüntülemek durumunda kaldım.

Yaz aylarında doğmuş olmanın acısı, okul çağında derinden hissedilir bilir misiniz? Arkadaşlar, yazlık mekanlara veya memlekete gittiğinden doğum gününe çağıracak çocuk bulamazsınız. Bu işyerimde yaralarım hızla sarıldı. 15 Temmuz itibariyle neredeyse haftada iki gün, bazen haftada üç gün hep beraber doğum günlerimizi kutluyoruz. Yaz çocuğu olan blog yazarı arkadaşlarımızı da bekleriz kutlamaya. Dizeriz Dondurmalı Pastaları yanyana, elele tutuşur dilek tutarız.

Carte d’Or Marka Müdürü Canan Hanım, Ordanburdanhayattan, Eyvahyemekyandiocakbatti, Limonlukek, Lezzetibol, Yemekzevki, Mimosacafe, Beyazpano, Mutfaksirlari ve Kakaolupasta, tarihe Dondurmalı Pasta ile doğum günü kutlayan ilk grup olarak geçtiniz. Kutluyor, sevdiklerinizle huzurlu ve mutlu bir yaşam geçirmenizi diliyorum.

Müsaittik, ne iyi ettik bir araya geldik. Dondurmalı Pasta Buluşması’nın ayrıntıları ve çok özel anlarından alınan kareler Dondurmalı Blog’ta :)

Çok Okunanlar

İzleyiciler