Neslihan Menteş İlk Olimpiyatı’nda Altın Madalya Kazandı

Ankara Bilkent Station’da düzenlenen Tatlı Fest’i Gurme Ajanda adına,  Queens’ Homemade Foods ortağım Eser Demiröz Berktaş ile birlikte takip ederken tanıştık onlarla. Almanya’da geçen hafta düzenlenen IKA/Dünya Aşçılar Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edip;17 altın, 10 gümüş ve 1 bronz madalya ile dönen Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takımı’ndan söz ediyorum.

TAFED_madalyalar

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) milli takımı şefi Emrah Köksal Sezgin, Pınar Aran, Melike Bahçeci ve  Neslihan Menteş, bu ay düzenlenen Tatlı Fest’in profesyonel konukları arasında yer alıyordu. Şeker hamurundan kadın figürü yapımı atölyesine katıldığımız Şef Neslihan Menteş’in  hummalı bir çalışma içinde olduğunu, ilk Olimpiyatı’na katılacağını öğrenmiştik.

Menteş işte bu çalışması ile Dünya Aşçılar Olimpiyatı’nda altın madalya kazandı.

Artık Ankara’da ikamet eden, pastacılığa gönül verenler olarak Şef Neslihan Menteş’e kollarımızı açtık bekliyoruz. Neden mi? Ankara’ya taşınıyor ve Turkish Culinary Academy’de  eğitim vermeye başlayacak.

Ayrıca, Almanya’nın Erfurt kentinde düzenlenen IKA/Dünya Aşçılar Olimpiyatı’nda TAFED Milli Takımı’ndan Tuba Geçkil’in yaptığı Almanya Başbakanı Angela Merkel’in şeker hamurundan heykelinin büyük ilgi görmesine de şaşmamalı.

TubaGeckil_angelamerkel

Milli Takımı canı gönülden tebrik ediyor, zevkle takip ediyorum.