Farklı Beğenilere Uygun Mozaik Pasta Tarifleri

Fırtınası, neredeyse adam uçuran cinsinden olan bir akşam MSA Mutfak Akademisi’nde Koroplast Blogger Etkinliği için buluştuk. Saçımızı başımızı düzeltip ayakkabılarımızın çamurunu sildikten sonra insan içine çıkabildik. O dakikadan itibaren tanıdık yüzleri görünce her şey güllük gülistanlık oldu. 15 yıl öncesinden bir güler yüze rastlamak gecenin sürpriziydi.

Hafta içi, iş çıkışı düzenlenen bir etkinliğe yaraşır şekilde önce hafif ikramlıklar ile ağırlandık, ardından MSA’nın aşina olduğumuz tezgahlarının başına dizildik. Yemek danışmanı ve yazarı Sedef İybar ile CNNTürk’te “Arda’nın Mutfağı” programını hazırlayıp sunan yemek uzmanı Arda Türkmen’in katkısıyla Koroplast’ın mutfak sırlarını edindik.

Bir grup fırın torbasında kuzu incik, diğeri ise pişirme kağıdında fırında somon balığı yaptı. Böylece hafif ikramlıkların üstüne midemizin kazınmasına kalmadan kendi buharlarında biçen iki ana yemeğin tadına bakma fırsatı bulduk. Sedef Hanım, yemeğin lezzetinin yanı sıra sunumuna da önem veriyor, ne de olsa uzmanlık alanlarından biri bu. Pişirdiğimiz somonları bizzat kağıdından çıkararak tabağa aldı ve ikram etti, ellerine sağlık.

Samimi bir atmosferde geçen etkinlikte kimi zaman Sedef Hanım ile Arda Bey’in atışmalarına tanık olduk. Home TV’de bir dönem yayınlanan “İyi, Kötü Şef” programı aklıma geldi. O gece tadına baktığımız mozaik pasta Sedef İybar’ın tarifiyle hazırlanmıştı. Arda Bey, Sedef Hanım’dan fırsat buldukça şipşak mozaik pasta tarifinin kulaklarını çınlatıp durdu. Hal böyle olunca gönlüm ikisini birden paylaşmak istedi. Lady is first!

 

 

 

 

* Arda Türkmen’in tarifi ve fotoğrafı, http://www.facebook.com/ardaninmutfagi’ndan alınmıştır.