A’dan Z’ye Şarap Dünyası

Öyle zamanlarım var ki “Yemek için yaşadığımı” iliklerime kadar hissederim. Kayra Wine Center’da aldığım “Şarap Peynir Uyumu” eğitimi, hem bu duygumu perçinledi hem de hayatıma yeni bir pencere açtı. Peynir hakkında ayrıntılı bilgi edinmenin yanı sıra şarap konusuna giriş yapma fırsatı buldum.

Kayra Wine Center, 2008 yılının Mart ayında, Türkiye’de şarap kültürünü geliştirmek, yaygınlaştırmak ve şarapla ilgili her konuda ortak bir bilgilendirme ve iletişim platformu yaratmak amacıyla İstanbul Cihangir’de açılmış. Türkiye şarap sektöründe bulunan firmaların, ürünlerin, yazarların, akademisyenlerin, çalışanların ve şarap severlerin buluşabileceği ortak bir platform.

Bina, çok amaçlı olarak tasarlanmış. Profesyonel tadım yapılabilecek düzeyde seminer odaları, şarap kütüphanesi, özel toplantı odaları, Mimolett Restoran ve Şarap Butiği ile hizmet veriyor.

İstanbul’da yaşıyor ve şarap seviyorsanız muhakkak uğramanızı öneririm. Başka şehirlerdeyseniz merkezin sunduğu kimi imkanlardan hala faydalanma imkanınız var, nasıl mı? http://www.kayrawinecenter.com ‘u ayrıntılı olarak inceleyip e-bültene üye olabilir, Kayra e dergiyi okuyabilir, belki şarap gezilerine bile katılmayı tercih edebilirsiniz.

İzleyiciler