Annene Benden Bir De Sütlü Kaave Söyle!

Hamile olunca yumurtayı ve sütü her gün bıkmayacak çeşitlerde tüketme derdine düşüyor insan. Canımın fena halde Türk kahvesi çektiği bir gün, annemin öğle üstü gezmesine gelen komşularına pişirip çay bardaklarında ikram ettiği sütlü kahve geldi aklıma. Bu kahveyi çocuklar içebilirdi. Neden ki, Türk kahvesi içildiğindeki kadar zenci yapmıyordu da ondan mı acaba?

Şimdinin çocukları bir başka. Bilmem bizim gibi arkadaşının annesine sütlü kahve ısmarlayan kalmış mıdır? İstemediğimiz bir davranışı olan arkadaşımızı annemize şikayet edeceğimizi söylerdik, ciddi bir tehditti bu. O noktadan sonra olayın içine büyükler karışacaktı. Hah karşımızdaki arkadaşımızın da umurundaydı sanki, hem dil çıkarır, iki elini kulaklarının yanında yelken yapar, hem de annemize bi de kendinden sütlü kaaave söylerdi!

İşte böyle, bir yandan eski günleri andım bir yandan da kahve sebebiyle süt içmiş oldum. Defne kızım anne karnında zenci değil melez olacak 🙂

 

 

Yorumlar

 • 30 Kasım 2012 tarihinde oZGe (ozgeninoltasi.com) dedi ki;

  Çok iyi fikir, hiç aklıma gelmemişti. Ben de bugün süte tarçın serpip içtim biraz değişik olsun diye 🙂 Neyse ki yumurtayı 3 öğün yesem bıkmam, sütle de aram iyidir. O yüzden bu dönem zorlanmıyorum pek. Ama süte bazen değişik tatlar katmak istemiyor değilim. Bu akşam yapıcam bunu hemen.

 • 30 Kasım 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Evet bu da güzel bir alternatif Özge’m, afiyet olsun, yarasın. Ben de sütü ve yumurtayı seviyorum ama serde yemek bloggerlığı var ya, illaha atraksiyon yapacağım.

 • 30 Kasım 2012 tarihinde Seda dedi ki;

  Aylin’im bebek de bayram etmiştir emin ol 🙂 arada şööyle minik bir kahvenin zararı olmaz sanırım 🙂 Defnemize ve annesine afiyetler olsun…

 • 01 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Sağolasın Seda’m. Arada kahve keyfi kaçamağı yapıyoruz böyle işte

 • 30 Kasım 2012 tarihinde zeynep dedi ki;

  aylin’im bana küçükken “dudakalrın kararır içme “derlerdi:)aynaya bakardım zaten kapkarayım:)kaşlar da o biçim zaten :)pikniğe müsait:)valla beni tutana aşkolsun:))gerçekten kahve mi kararttı beni aylin’im :)))help help:)

 • 01 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Sanmam Zeynep’im, yoksa ben de senin ikizin filan olurdum. Bence yediğin başka bir şeyle ilgili 😛

 • 01 Aralık 2012 tarihinde serap dedi ki;

  Aylincim; sütlü kahveye ben de bayılırım, tıpkı senin gibi küçüklüğümden kalan alışkanlıkla. Hatta ben sütlü kakaoya da bayılırım, daha da güzel olur bence 🙂 Afiyet olsun, ikinize de yarasın. Senden çıkacak bebek zenci de olsa biz ona bayılırız eminim :)) Canım, bu arada bizim aileye büyük müjde olan haberi seninle de paylaşayım: Seninle yaşıt kız kardeşim var benim, 13 yıllık evli; 7 haftalık hamile.. Nasıl sevindik anlatamam. Allah ikinize de hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah:)

 • 01 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Ooo bu habere çok sevindim, maşallah, sağlıkla tamamlayıp kucağına alsın inşallah. Sevgilerimi iletiyorum kardeşine.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: