Müsait, Müsaitim, Müsaitsiniz!

İşyerim Excel İletişim’de, Carte d’Or markası adına çalışan ekibin içinde yer alıyorum. Dile kolay, on yılı aşkın bir süre geçti. Bu dönem içinde Carte d’Or için yollara düştüm, Türkiye’nin dört bir yanını dolaştım. Taksim Tünel’de kar yağarken Tadına Varılacak Duygular Orkestrası’nı dinledim. İzmir Açıkhava’da Yeni Türkü’yle birlikte “Olmasan mektubun, yazdıkların olmasa.. “diyerek Derya Köroğlu’na eşlik ettim. Her yıl yeni çıkacak çeşitleri merakla bekledim: tahin-pekmezli, acıbadem kurabiyeli, profiterollü, ekmek kadayıflı, aşureli, güllaçlı… Bunlar aklıma gelen çeşitlerin sadece bir bölümü.

Ne mutluyum ki film şeridimin karelerine artık blogger arkadaşlarım da giriyor.

Dondurmalı Pasta’nın şimdilik iki çeşidi var: Antep fıstıklı-çikolatalı ve karamelli-kaymaklı. Evde yaptığım kamuoyu araştırmasında her iki çeşidi de beğenildi. Hatta neredeyse fotoğrafını çekeceğim bir pasta bile kalmayacaktı. Karamelli-kaymaklı eşimden nasibini aldığı için kalan tek dilimciği, Antep fıstıklı-çikolatalı dilimlerle görüntülemek durumunda kaldım.

Yaz aylarında doğmuş olmanın acısı, okul çağında derinden hissedilir bilir misiniz? Arkadaşlar, yazlık mekanlara veya memlekete gittiğinden doğum gününe çağıracak çocuk bulamazsınız. Bu işyerimde yaralarım hızla sarıldı. 15 Temmuz itibariyle neredeyse haftada iki gün, bazen haftada üç gün hep beraber doğum günlerimizi kutluyoruz. Yaz çocuğu olan blog yazarı arkadaşlarımızı da bekleriz kutlamaya. Dizeriz Dondurmalı Pastaları yanyana, elele tutuşur dilek tutarız.

Carte d’Or Marka Müdürü Canan Hanım, Ordanburdanhayattan, Eyvahyemekyandiocakbatti, Limonlukek, Lezzetibol, Yemekzevki, Mimosacafe, Beyazpano, Mutfaksirlari ve Kakaolupasta, tarihe Dondurmalı Pasta ile doğum günü kutlayan ilk grup olarak geçtiniz. Kutluyor, sevdiklerinizle huzurlu ve mutlu bir yaşam geçirmenizi diliyorum.

Müsaittik, ne iyi ettik bir araya geldik. Dondurmalı Pasta Buluşması’nın ayrıntıları ve çok özel anlarından alınan kareler Dondurmalı Blog’ta 🙂

Yorumlar

 • 11 Şubat 2010 tarihinde Limonlu Kek dedi ki;

  Aylincim, iyi ki de müsaittik ve bir araya geldik. Tüm organizasyon, bizleri ağırlama çabalarınız, ince fikirleriniz, Carte d'or ve özellikle sen harikaydınız. (Hatta diğer arkadaşların postlarında gördüğüm üzere neredeyse tüm methiyeler senin üzerineydi, yakında kendi markanı da yaratabilirsin:) Herşey için tekrar teşekkür ederim, sevgiler…

 • 11 Şubat 2010 tarihinde aslı'nın mutfağı dedi ki;

  Aylin'cim güleryüzün ve sıcaklığın seni görür görmez pozitif bir enerji veriyor bana da.. Pazar günü için bir kez daha teşekkürler..

 • 11 Şubat 2010 tarihinde Cikolata Agaci dedi ki;

  Ne iyi etmişsiniz.Birlikte nice buluşmalara diyeyim ben de sonra ki buluşmalara katılmak istediğim mesajını vermiş olayım (:

 • 11 Şubat 2010 tarihinde Tuğba dedi ki;

  Canım tekrar tşk ederim.Çok güzel bir gün geçirdik.Her şey çok güzeldi.çOK ÖPTÜM.

 • 11 Şubat 2010 tarihinde Seda'nın Günlüğü dedi ki;

  Aylin'cim çok güzel anlatmışsın, senin güler yüzünü görmek çok eğlenceliydi. Carte d'OR sayesinde seni tanıdığım için çok mutluyum.
  Kocaman sevgiler

 • 11 Şubat 2010 tarihinde boncuk mutfakta dedi ki;

  Orada bulunduğum için çok mutlu oldum.İyi ki bloğumu açmışım ve bir sürü güzel arkadaşlar edinmişim.
  Bu güzelliği yaşattığınız için hepinize bir daha çok teşekkür ederim.
  Sevgiler.

 • 11 Şubat 2010 tarihinde ORDAN BURDAN HAYATTAN dedi ki;

  Aylincim inan yazılarındaki kadar hatta çok daha sıcakkanlısın. Pazar günü bizlere çok iyi evsahipliği de yaptınız. Çok keyifli bir gündü, doğumgünümü hiç bu kadar kalabalıkla birlikte de kutlamamıştım. onun için de ayrıca teşekkürler ederim. benden başka herkes yazdı bir ben kaldım sanırım:( hersey mükemmeldi, tekrar tekrar teşekkürler sonraki buluşmaları ve yepyeni dondurmalı pastaları merakla bekliyoruz

 • 11 Şubat 2010 tarihinde fotograf penceresinden dedi ki;

  bundan sonra dondurmalı pasta ile kutlayacağım doğum günlerimi
  harika bir gündü benim için :))

 • 11 Şubat 2010 tarihinde melda dedi ki;

  gerçekten çok güzel bir gündü bizim için de.. çok güzel anlatmışsın.

  ayrıca seninle tanıştığımız için de memnun oldum 🙂

  gelecek organizasyonlarda görüşmek üzere 🙂

 • 11 Şubat 2010 tarihinde Kendimce dedi ki;

  Aylin Hanımcım kıskandım vallahi ben de orada olmayı gerçekten çok isterdim.Gerçi arkadaşların yazıları ve resimleri ile gitmiş kadar oldum desemde kıskandığımı saklayamayacağım.
  Biz de müsaittik halbuki 🙂

 • 11 Şubat 2010 tarihinde şahika dedi ki;

  Merhaba,

  Bir sonraki buluşmanıza ben de gelmek isterim, blogger arkadaşlarımla birlikte olmak istiyorum, beni de çağırın lütfeen 🙂

 • 12 Şubat 2010 tarihinde Aylin TÜRKŞEN AYSEL dedi ki;

  İçten duygularınızı bonkörce paylaştığınız için teşekkür ederim. Sizlerden aldığım pozitif enerjinin ve güleryüzün yansıması bu.
  Ne iyi ettik tanıştık.
  Buluşmalara katılmak istediğini söyleyen arkadaşlarımla tanışmak için de sabısızlanıyorum.
  Hepiniz sağlıcakla kalın, eviniz huzurla ve neşeyle dolsun, sevgiler

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: