Dukan Diyeti Öncesi Jübile Pastası

Mozaik pasta da dahil olmak üzere bisküvi ile hazırlanan pratik pastalardan ne kadar da uzak kalmışım. Oysa erzak dolabımda iki paket çifte kavrulmuş pötibör bisküvim hazır bekliyor. Geçenlerde katıldığım Koroplast blogger buluşması olmasa aklıma gelmeyecekler. Sedef İybar’ın tarifiyle mozaik pasta hazırladıktan sonra kalan yarım paketi bayatlamadan kullanmak amacındaydım. Sevgili Gülay’ımın bloğunda limonlu bisküvili pastayı görünce aradığım tarifi buldum. Meyve peltesi ile bisküviyi bir araya getiren pasta beni çocukluğuma da götürdü. Dukan Diyeti’ne başlamadan jübileyi yaptığım lezzet oldu. Gerçi bu diyet yalan oldu, kaşıntı ve tansiyon şikayetiyle 1,5 günde kendisine veda ettim. Beden hareketinden vazgeçmedim elbette, uzun soluklu dengeli beslenme çalışmalarımı günlük yürüyüşler ile desteklemeye çalışıyorum.

Gülay’ım Kuzinede Kızaran Ekmek tarafından modifiye edilmiş tarifi şöyle:

 

 

Yorumlar

 • 23 Şubat 2012 tarihinde Tümay dedi ki;

  Ayy ne kadar güzel bir tatlı tam benlik prtaik ve lezzetli. bu arada mozaik deme banaaaaaaaaaaaaa:))) Ya bu Dukan dietinin bir anda dikkat çekmek iin böyle farklı şekillerle ve bilinen kuralları reddederek çıktığını düşünüyorum. Ama hayırllısı bakalım. Yine de bir doktora başvurmalı derim…Vee tekrar eline sağlııııkkk:)

 • 12 Ağustos 2012 tarihinde vişnap dedi ki;

  Aylin’im ellerine sağlık.Nerede pratik bir tarif görsem hemen oraya damlıyorum ben de.Bir o kadar da gösterişli bir pasta olmuş canım.Sevgilerimle..Şimdi Ali Nazik tarafına bir gidim aklımdayken .

 • 13 Ağustos 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Çocukluğumu anımsatır bisküvili lezzetler, annem ve arkadaşlarının günlerine giderim yediğimde.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: