Hah Şimdi Anneyim!

Annemin mantısının üzerine yoktur. Bu sihir bozulmasın, hep onun elinden yiyeyim diye düşündüğümden mantı pişirmem desem yeridir. Blog yazmaya başlayalı 5 yıl oldu. Bu tarifi onun yaptığı mantı ile sunma konusunda ısrarcıydım, ancak başarılı olamadım. Çünkü artık yemek yapmayı da unuttu, o bir Alzheimer hastası!

Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi filmini yaşıyor gibiyiz. Geçen ay birlikte etli karalahana sarması hazırladık. Rollerimiz değişmişti, lahana yapraklarını yeni beceri kazanmaya çalışan çocuk gibi saran bu kez oydu. Babama göre yemek pek lezzetliydi. Eh ne de olsa zamanında dağları deviren, 10 parmağında 10 marifet annem ve onunla mayalanan ben hazırlamıştık.

Niyeyse “Hah şimdi anneyim!” diyebilmek için mantı yapma ihtiyacı duydum, hemen Anneler Günü öncesi. Kırk yılın bir başı olunca hemen kolaycacık hazırlayamadım tabii. Annem ne rahat hamur açar, keserdi. Hakkımı yemeyeyim en hızlı mantı kapatan ise bendim.

TCG Hasdal’da düzmece deliller ile 3 yıldır mahkum olan, Balyoz davasında 16 yıl hüküm giyen, Kardak Krizi’ni yönettiği dönem kahraman ilan edilen oğlu Ali Türkşen’in başına gelenleri bu illet hastalığına rağmen asla unutmayan annem Emine Türkşen’in Anneler Günü’nü kutlarım. Umarım “Zor günlerinin dostu” evladına en kısa sürede kavuşur.

manti

 

Yorumlar

 • 12 Mayıs 2014 tarihinde oZGe (ozgeninoltasi.com) dedi ki;

  Aylinim ellerine sağlık, nefis görünüyor. Abinle ilgili güzel haberler almak için sabırsızlıkla bekliyorum, annemler bile biliyorlar, arkadaşının abisi de çıksa deyip duruyorlar. Bu yapılanların, burada olmasa da diğer tarafta bir karşılığı olacaktır mutlaka. Allah bunu reva görenlere daha beterini yaşatsın inşallah.

 • 22 Mayıs 2014 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Sağolun desteğiniz için Özge’m, öperim sizi.

 • 12 Mayıs 2014 tarihinde Serap dedi ki;

  Benim içinde en güzel mantı annemin yaptığıdır. O yüzden dışarıda hiç yemem, hazır olanları mecbur kalmadıkça almam. Dilerim uzun yıllarda almak zorunda kalmam… diyeceğim ama, bir gün hepimiz yapmak zorunda kalabiliriz. O yüzden güzel tarifiniz için teşekkürler. Emeklerinize sağlık. Allah annelerimize uzun ömürler versin.Geçmiş anneler gününüz kutlu olsun. Sevgilerimle.

 • 22 Mayıs 2014 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Çok teşekkür ederim Serap Hanım, hepimizin annelerine uzun, sağlıklı ömür versin. Aramızda olmayanlar da nur içinde yatsın.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: