Türk Takımı LG Yemek Yarışması’nda Dördüncülük Elde Etti

“LG Life Tastes Good Championship 2011 Ortadoğu ve Afrika Competition” İstanbul Wow Otel’de yapıldı.

Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Güney Afrika, İran, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’ü temsil eden ikişer kişiden oluşan 8 takım, LG’nin ışık fırınını kullanarak hazırladıkları yemekler ile yarıştı.

Fransız şefler Gissur Gudmundsson ve Frederic Lesourd, LG üst düzey yöneticileri Kim Ki Wan, Cho Calvin ve Ryu Tae Hun’un jüriliğini yaptığı yarışmada Sevil Görkem Şahin ve Tümay Öztürk’ten oluşan Türk takımı, “damat paçası” ile  “LG Joyclad” ödülüne layık görülerek dördüncü oldu.

 

Birleşik Arap Emirlikleri takımı “sebze garnitürü ve özel sosla sundukları bıldırcın” ile “LG Creative Chef Le Cordon Blue” ödülünü kazandı ve üçüncü oldu.

“Kuzu dolması” pişiren İran takımı “LG Master Chef WACS” ödülüyle ikincilik elde etti.

“LG Grand Master Chef” adlı büyük ödül Fas takımına gitti. “Meyveli biftek” pişiren takım, Kasım ayında Güney Kore’de 4 gün sürecek yemek kültürü turu kazandı.

Böylece bir yarışmayı daha geride bırakmış olduk. Dilerim bundan sonra yapılacak olanlarda Türk takımları başarılarını sürdürürken jüri arasında şeflerimize de rastlarız.

Yorumlar

 • 26 Ekim 2011 tarihinde sevil şahin (birdemliksohbet) dedi ki;

  canım benim süpersin sen
  Herşey için sonsuz teşekkürler iyi ki varsın
  Sen olmasan biz ne yapardık.
  Gerçekten harika bir yarışma oldu özellikle sizlerin yanımızda olup destek vermenizle kazandık biz bu ödülü.. İlk fırsatta ıslatacağız :))

 • 31 Ekim 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Elbette her daim yanınızdayım.

 • 26 Ekim 2011 tarihinde Tümay dedi ki;

  Aylinim canım arkadaşım! Bu güzel fotoğraflar ve yazı için çok teşekkür ederim. Orada olman beni/bizi çok mutlu etti. Hele de bu nazar boncuğu:) Hiçbirimize nazar değmesin diyorum ve Sevile katılıyorum. İlk fırsatta ıslatacağız:)

 • 31 Ekim 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  🙂 Tamam ıslatalım oluuuurrr

 • 28 Ekim 2011 tarihinde Ayşen dedi ki;

  Canım kardeşim yine her zamanki gibi nefis karelere imza attın ellerin dert görmesin;) Ayrıca klavyene sağlık ne de güzel aktarmışsın bu guru dolu günü 🙂 Tatlı dostlarımızı bir kez de buradan yürekten kutluyor, hepimiz için daha başarılı günler diliyorum, mucxxx….

 • 31 Ekim 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Ne demek zevkle. Sizin mutluluklarına şahit olup belgelemek dünyalara bedel 🙂

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: