Tam Teçhizatlı Mutfağıma Kavuşana Dek Sızlanabilir Miyim?

Bir haftadır ev topluyorum koli koli. Ne yalan söyleyeyim, mutfağı sona bıraktım. Bunca işin arasında Yemek Zevki dergisi çekimine fırsat yarattım. Bu durumdayken Uzman TV ekibi tarafından basıldım. Carte d’Or’un tatlı serisini denedim. Airfryer’da yağsız kızartıp İzmir Köfte yaptım. Ha bu arada Acıbadem’e veda niteliğinde Çanak Kebap’ın lahmacunundan ısmarladım. Ceviz Ağacı’nda kahvaltı yaptım.

Yemek bloggerının hazinesini toplamak kolay olmuyor tabii, kabı kacağı ve erzağıyla. Bu gece artık her şey paketli ya, aklım envai çeşit yiyecekte. Bir ara irmik helvası yapmaya davrandım. Etrafıma bakınca kendime geldim, koliler… Eşim akıllıca bir manevra yaptı, beni en iyi oyalayan yiyeceği koydu önüme, ayçekirdeği.

Bu evimde pişirdiğim son yiyecek, hazır lavaş ekmeğinden yaptığım tost oldu. Evcağızım mutfakcağızım, sen bilirsin halcağızım. Sanıyorum seni utandırmadım; çikolata çanakları, yaş pastalar, yeşil erikli çayır pilavları, zeytinyağlı malta erikleri bile yaptım. Acı, tatlı, ekşi soslu, baharatlı günlerimiz oldu. Blog macerama senle başladım. Ferah ferah içinde dönendim. Beni mutlu ettin, bundan sonra sen de mutlu ol emi. Lavoban hep pırıl pırıl ola, ocağına yemek taşmaya.

Bir hafta kadar tariflerimle aranızda olamayacağım sanırım. Ama bu takip etmeyeceğim anlamına gelmiyor tabii. Tam teçhizatlı mutfağıma kavuşana kadar sızlanabilir miyim biraz size?

 

 

Yorumlar

 • 21 Kasım 2011 tarihinde yasemin aslıhan babalık dedi ki;

  Ziverbeydeki evimde geçirdiğim son gecem geldi aklıma. eşim ankaradaydı, o gece amcam efat etmiş ve ben evimde yapayalnızdım kolilerle. evin her yanını dolanıp ayrı ayrı veda etmiştim evimle, odalarımla, mutfağımla. Hala öyle anlar oluyor ki çok özlüyorum evimi, benim kendime ait ilk evimdi orası. Ama buraya gelince anladım ki ev insanın eşyalarının, sevdiklerinin içinde olduğu yer. Şimdi burayı da seviyorum, ve eminim buradan ayrılırken de aynı hislerle ayrılacağım. Umarım sen de yeni yuvanda huzurla sağlıkla ve bol lezzetle oturursun. Canım benim herşey gönlünce olsun.

 • 21 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Teşekkür ederim Yasemin’im. Tam dediğin gibi sevdiğim ve mutfak eşyaların nerede ben orada mutluyum 😀

 • 22 Kasım 2011 tarihinde Birsel dedi ki;

  Yeni evinizde daha güzel, daha mutlu günler geçirmenizi dilerim. Taşınma ve yeniden yerleştirme çok zor iş, Allah kolaylık versin. Yeni mutfağınızdan, yeni tariflerinizi bekliyor olacağız….
  Sevgiler.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Eh kolay diyemeyeceğim tabii ama, toplanma kısmı bittiğine göre yarısı bitti yarısı kaldı diyelim. Teşekkür ederim.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde Berna Mutlu Aytekin dedi ki;

  Canım, yeni evine hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Gönlünden geçen istediğin gibi olsun her şey.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Amin inşallah, hepimizin gönlüne göre olsun umarım.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde sevil şahin (birdemliksohbet) dedi ki;

  ÇOK ŞÜKÜR YENİ EVİN SANA AİT HERŞEYİ İLE SENİ TEMSİL EDEN BİR EV OLACAK. EMİNİM ORADAKİ MUTFAĞINDA DA ŞAHANE MAMALAR YAPACAKSIN.
  NAZLANMA OLAYINI BU SENE BİZ BLOGGERLAR ÇOK YAPTIK AZICIKTA SEN YAP AMA ÖZLETME KENDINI..
  ALLAH YARDIMCIN OLSUN TAŞINMAK YERLEŞMEK NEDİR BİLİRİM. HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ YARDIMA İHTİYAÇ VARSA BİR TELEFONUN YETER KUZUM
  ÖPERİM.
  TEKRAR YENİ EVİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Teşekkür ederim Sevil’im. 1 hafta toplandım, 1 haftada da yerleşirim kabasından. İşim ne 🙂 Şaka bir yana sağolasın. Duada buluşuruz artık.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde Yıldız dedi ki;

  Lavaş ekmeğinden gözleme
  nefis olmuş pratik tariflere bayılıyorum bu tarifte tam benlik denemeliyim …Ellerine sağlık.
  Yeni mekanında sana güzellikler dilerim……

 • 22 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Keşke yeni mekanıma gelebilsen Yıldız’ım da sana en pratiğinden uğraşmalısına geniş bir skalada menü hazırlasam.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde Tümay dedi ki;

  Canım benim yaa. BEnim de aklıma babamın çalıştığı dönemde her dört yılda bir taşınmalarımız geldi. Bir gece önceden birden duygusallaşır herşeyle vedalaşırdım. Sanki eşyalarda yeni evde kişilik değiştirecek ayrı bir havaya bürünecek gib. Öyle de oluyordu da aslında. Umarım bıraktığın mutfağın, yeni sahiplerinden de seninkiler gibi lezzetler ve temizlikler görür. Şimdiden yeni mutfağın hayırlı olsuuun:) Aaaa bu arada lavaşta tost fikrine bayıldım ama çabuk ayıldım çünkü yılbaşına kadar diete devam edeceğim için yılbaşında sonra yiycem:) Öptüm muchoooo…

 • 22 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Çabuk ayıldın demek seni kandıramadım 🙂 Kepekli lavaşla ve az yağlı peynirle yap güzelim o zaman.

 • 22 Kasım 2011 tarihinde senem dedi ki;

  Yeni evine yerleşince bana bekliyorum. çok yakın olacağız 10 dakikada bendesin. Blog arakadaşlarımızda ev gezmelerine başlıyoruz mutlaka gelmelisin .Sevgilerle…

 • 23 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Evet evet komşuculuk oynayalım biz, tamam 🙂

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: