Farkım, Çocuklarımın 70 Yaş Civarında Olması

Mutfaktan ayrı kalmam ne mümkün. Şehir değiştirip kendimi annemin mutfağına attığım gibi; tarhana çorbası, kuskus salatası, mücver, kabak dolması, sulu köfte, keşkül ve mayalı kek yapıverdim. Oooh, kendime geldim!

Benimki anne babayı arada kolaçan etmek ve birkaç günlük yemeklerini buzdolaplarına koymak. Sulu köfte ve kuru fasulye babamın değişmez tercihleridir. Sulu köftenin terbiyeli suyuna ekmek banmak hoşuna gider. Annemin son dönemlerde “Canım yemek yemek istemiyor!” derken neyi kast ettiğini ancak anladım desem! Önüne koyayım kekleri, kurabiyeleri, gözlemeleri, börekleri bayılıyor. Ama söz konusu sulu yemek olunca mızıkçılık yapıyor. Bir küçük dolma, yarım kase yoğurt türünden anlaşmalar yapıyoruz sofraya otururken.

Her ne hikmetse kuskus makarnasına tutkun. Bari salatasını yapayım, içine rengarenk sebzeler, meyveler koyayım, vitamin alsın dedim. Şimdi ben bunları 70’ine merdiven dayamış bir hanım için yazıyorum yanlış anlaşılmasın. Kendimi birden bire aile bloğu yazar gibi hissettim. Farkım, çocuklarımın 70 yaş civarında olması.

 

 

Yorumlar

 • 24 Kasım 2011 tarihinde Tümay dedi ki;

  Aylinim kesinlikle de bende var 70 yaşında iki çocuk:) ama tam çocuk yani! Kesinlikle katılıyorum sana. Ama o da bir keyif. Anneyle babaya çocuk gibi bakmak. Allah uzun ömür versin de hep bakalım… Ellerine sağlık canım. Tam benlik bir salata olmuş. herşeyden önce rengarenk. Ruhuma hitap ediyor. Lezzetiyle de mideme:)

 • 24 Kasım 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Kesinlikle Allah ömür versin biz bakalım tabii.

 • 25 Kasım 2011 tarihinde Kendimce dedi ki;

  Nasıl bir döngü değilmi çok derin düşününce korkuyorum doğrusu ama Allah uzun ömür versin benim de 70 lerinde huysuz bir oğlum daha ılımlı bir kızım var:allah onları başımızdan eksik etmesin sağlıkla yaşasınlar arayamadım ama aklım sen de Aylinim ellerine sağlık

 • 26 Kasım 2011 tarihinde Berna Mutlu Aytekin dedi ki;

  canım benim, Tümay’a katılıyorum. Allah uzun ömürler versin. Sana da böyle telaşları koşturmacalara dayanabilecek sağlık versin. Ben de pek severim kuskusu ama bizim evde sevilmiyor maalesef. Kendi başıma da yapıp yiyemiyorum. Canım çekti şimdi. Neyse Karatay diyetine başlıyoruz pazartesi bize uzak olacak kuskuslar 🙁 öperim seni güzelim. Ellerine sağlık 🙂

 • 28 Kasım 2011 tarihinde inci dedi ki;

  Aylinim ana baba duası almakla, dünyadaki bütün işlerinde Allah kolaylıklar verecek demektir:)senin büyük çocukların ,inşallah mümkün olduğunca uzun ömürlü olsunlar canım.
  en sevgi dolusundan öpüyorum seni…

 • 06 Aralık 2011 tarihinde Brian Moseley dedi ki;

  I am so much excited after reading your blog. Your blog is very much innovative and much helpful.

 • 08 Aralık 2011 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Thank you very much Brian

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: