Karamelli Muzlu Tersyüz Pay

Brezilya’da tatlı kültürü 18. yüzyılda ülkeye gelen Avusturyalılar’ın etkisiyle başlamış. Zamanla ünlü pasta ve tatlı kültürlerini bu ülkeye de yerleştirmişler. Portekiz Mutfağı’nın da tatlılara olan katkısı yansınamaz. Pasta ve tatlılar Brezilya yerlilerinin de katkılarıyla özgünleşmiş.

Brezilya’da çok zengin bir pasta ve tatlı kültürü var. Tatlılar genelde meyve ile yapılıyor. Özellikle meyveyle yapılan ‘mousse’ yani köpüklü tatlılar çok yaygın. Mango ve portakallı olanları en tanınmışları. Aynca meyveli pudingler de Brezilya Mutfağı’nın önemli tatlıları.

Woman on Top’ın bir bölümünde Isabella muzlu bir tarif veriyor. Ancak başı ve sonu olmadığından filmin tarifini çağrışım yoluyla seçtim. Brezilya Mutfağı’nda yer alan tatlı tariflerini inceledikten sonra damak tadımıza yakın olacağını umduğum bu tarifi seçtim.

karamellimuzlutersyuzpay_1

 

 

Yorumlar

 • 03 Ekim 2013 tarihinde nurşen aksoy dedi ki;

  Bayıldım,hep elmalı yapardım..Muzlu süper olacak.ellerinize sağlık..Hemen listeme alıyorum..sevgiler.

 • 04 Ekim 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Beğenmenize sevindim, bakalım muzlu halini nasıl bulacaksınız?

 • 07 Mart 2014 tarihinde Tümayın Mutfağı dedi ki;

  Amanın! Ben bunu nasıl kaçırdım! Nefissss duruyor Aylincim:) Şanslı bebek Defne:) Az daha büyüsün neler yiyecek, neler yapacak annesiyle:) Simsim başladı bile benimle mutfakta:) Ellerine sağlık canım:)

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: