İncir Reçeli’ndeki Sofradan Özendim

İncir Reçeli filminde, tereyağlı ekmek dilimi üstüne konan reçelin kendisi kadar rakı balık sofraları da dikkat çekiyor. Duygu ve Metin fırsat buldukça balık kızartıp keyif çatıyor. Hal böyle olunca bana da kalkıp istavrit tava pişirmek düşüyor.

Tavada kızarma, en çok bilinen ve uygulanan balık pişirme yöntemlerinden biri. Küçük kılçıklı, filetosu çıkarılan veya kemikli dilimlenmiş balıklar bu şekilde pişirilebilir. Bu yöntemin balıkların az yağlı olduğu dönemlerde veya yağsız balıklara uygulanması uygun. Her mevsim rastlayabileceğimiz istavritin en lezzetli olduğu dönem olan Kasım ve Şubat arasındayız, değerlendirmek lazım.

 

 

 

Yorumlar

 • 10 Ocak 2012 tarihinde zeynep dedi ki;

  Aylinim,
  Birçok eksiğimden biri de balık ayıklayamıyor olmak ama bir karadeniz kızına hiç yakışıyor mu diye soracaksın, elbette yakışmıyor..nekadar denedi isem beceremiyorum caanım balıklar elimde kalıyor, bu hani iglonun balıkları çıktığından beri nasıl mutlu mesuttum bilemezsin ama aklım hep mısır ununa bulanıp kızaran balıkta, bu durumda da eşim imdadıma koşuyor balık işlerine o bakıyor:)

 • 10 Ocak 2012 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Seni eksiklerinle seviyorum. Madem eksiğin var, iyi ki var, memnunum bu halinden. Balık konusuna gelirsek çözmüşsün meseleyi, tamaaam işte.

 • 11 Ocak 2012 tarihinde aylin dedi ki;

  Geçen hafta istavrit ve hamsi aldım hamsilerin kılçıklarını çıkattırdım, kendime istavritleri suda hamsileri airfryerde pişirdim.Eşimeyse tavada!aman allahım benimkileri yerken gözüm sürekli onun tabağındaydı dayanılmaz işkence balığın en lezzetli hali:)Ellerine sağlık

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: