Büyüyünce Şef Olmak İsteyen Var Mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her geçen yıl nasıl da farklı kutlanıyor, durun bir dakika “kutlamak mı?” hayır kutlanmıyor, öyle geçip gidiyor. Türkiye’nin dört bir yanında bayram havasında kutlandığı günler çooook geride kaldı. Atatürk’ün armağan ettiği bayram, çeşit türlü sebep öne sürülerek, ideolojik çıkarlara alet oluyor. Allah sonumuzu hayır ede!

Bu yıl da bayram günü pazartesiye denk geldiğinden hafta sonu ile birleşsin, bırakın millet bayram yerine tatil yapsın diye düşünülmüş bazı okullarda. Eh olacağı buydu! Önemsemeyelim biz bu değerleri olur mu, çocuklarımıza önemini anlatmayalım? Böyle böyle değerimiz filan kalmasın, günün biri 4 Temmuz’u filan kutlayalım güle oynaya!

Neyse aslında amacım güzelliklerden, çocuklardan söz açmak. Onlarla zaman geçirmeye bayılırım. O birkaç saat içinde beynim tekrar çocuk bakışını, masumiyetini anımsar diye umut ederim.

Bu yılki çocuk bayramımda 7 pırıl pırıl, enerjik, minik arkadaşımla bir araya geldim. İglo’nun EKS Mutfak Akademisi’nde düzenlediği etkinlikte minik şefler tezgah başına geçti. Somon köfte ve narenciye soslu salatayı kendi elleriyle yapıp yiyip sonra da muzlu pudinglerini hüplettiler.

İçimdeki Kelebekler bloğunun baş kahramanı Derin ile İglo’nun buluşmasında tanışma fırsatı buldum. O ki dünyanın ışıklarının nereden yandığını öğrenmeye çalışan kahramanım 🙂 Bloğu okurken büyüdü gözlerimin önünde. Çiçek gibi, naif küçük bir hanımefendi oluvermiş, maşallah ona ve diğer miniş arkadaşlarıma. Belli mi olur günün biri aralarından şef, bilemedin yemek blog yazarı da çıkar!

 

Yorumlar

 • 25 Nisan 2012 tarihinde duygu dedi ki;

  canımm Aylin’im…
  çok keyif aldığımız bu organizasyonda seni de görmek, o 2 sohbet, güler yüzün öyle iyi geldi ki…
  iyiki tanımışım seni…
  ve kızım için yazdıklarına, O’nun adına teşekkür ederim.

  sevgiyle sarılırım…

 • 25 Nisan 2012 tarihinde Tümayın Mutfağı dedi ki;

  Yazdığın herşeye katılıyorum. Eskiden her ülkeden gelen miniklerin danslarını izlemeye bayılırdım! Şimdi adı kutlama ama ortada birşey yok. Dünyanın tek çocuk bayramına sahip bir ülke olarak daha çok sahip çıkmamız lazım ki 23 Nisan aynı zamanda da Ulusal Egemenlik bayramı!

 • 26 Nisan 2012 tarihinde Tijen AKTAY dedi ki;

  Aylincim ayağına yüreğine sağlık:))
  Günün sonunda seninle 1 kare fotoğrafımızın olmaması ne kadar koşturmalı ve eğlenceli bir gün olduğunun ispatı:)))

  Çocuklarımızın sesi hala kulaklarımda:))

  Tekrar teşekkür ederim öperim seni canım:)

 • 26 Nisan 2012 tarihinde kalderavolkan dedi ki;

  Güzel ötesi bir gündü ve seni bir kez daha gördüğüme çook sevindim canım 🙂
  Ve evet, kimbilir… Belki… 🙂

 • 02 Mayıs 2012 tarihinde zeynep dedi ki;

  Derin’i sırtından görebiliyorum ne kadar büyümüş..Ve EKS ne güzel bir etkinlik düşünmüş..yemek blogu yazarı olabilirler bence aylin:)

 • 02 Mayıs 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Derin’in fotoğrafları için asıl facebook sayfama bakmalısın. Çitlembik hanım olmuş tam anlamıyla, maşallah!

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: