Hamsilerden Çiçek Yaptım

Tavada balık kızartıp az yağ kullanmak da mümkün. Hamsileri çiçek gibi tavaya dizerek yapılan pişirmeye getireceğim sözü. Çok kolay olduğunu sandım önce. Pişirip bazı püf noktaları bulunca hayatım bir kolaylaştı ki sormayın. Artık az yağda kızartıp evi neredeyse kokutmayarak -ki yemek sonrası havalandırma ile hemen ortadan kalkıyor- kısa sürede sevdiğimiz lezzeti soframıza getirebiliyorum.

Hamsileri kesinlikle dıştan içe doğru sıkışık olarak dizin. Ortadan başlarsanız tüm tavayı balıkla kaplamanız zor olur. Ters yüz etme işlemi sırasında hamsiler birbirinden ayrılabilir. Diğer nokta ise kapaklı kızartma veya krep tavası kullanın. Bu tip tavalardaki hamsileri çevirmek daha kolay oluyor. Tavaların kısa kenar yüksekliği işlemi kolaylaştırıyor.

 

 

Yorumlar

 • 11 Ocak 2012 tarihinde hilallin sepeti dedi ki;

  ellerine sağlık, çok güzel oluyor hamsinin bu hali, her türüne bayılırım aslında, canım istedi şimdi bu hafta böylesini yapayım:)

 • 11 Ocak 2012 tarihinde inci dedi ki;

  Senin ki kadar sıra sıra dizemesemde,az yağ ile kızartıp mutfağıda kokutmadan işlemi tamamlamam sevindirici oluyor aylinim:)çok faydalı bilgi paylaşmışsın canım.
  Balıklarda enfes gözüküyor:)çok öperim seni..

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: