Ege Balıkları Ev Ziyaretine Geldi

Geçen hafta bu günlerde hayatımda ilk kez 3,5 kilo civarında bir çipura gördüm. İş arkadaşlarıyla Ege’de balığa çıkan eşimin ve ekibin marifetiyle yakalanmıştı. Sağ olsunlar bizim eve pay etmişler. Hafta başı zeytinyağı, tuz ve karabiber ile kurutmadan fırında pişirmeyi başardım. Balık büyük olunca yanına da 4 çeşit salata yapıvermişim. Haftanın sonunu yine balıkla tamamlıyorum. Mercanlar da o avdan gelenler. Yoksa bize kalsa balıkçıya gider, tüm çeşitlere bakar bakar yine elimiz, gönlümüz istavrit ve hamsiye gider.

Mercan, lal şarabı anımsatır bana pembe rengiyle şık bulurum. Kızartmasını yapmıştım, tadının pek farkına varamadım. Şıklığına yaraşır tarif arayışına geçtim ve pek çok tariften karma yaptım. Garnitürleri olmayınca eksik kalmıyor, yanına salata yaparsınız olur biter.

firinda_garniturlu_mercan_baligi

 

 

Benzer Yazılar

  Benzer yazı bulunmamaktadır.

Yorumlar

 • 10 Kasım 2013 tarihinde serap dedi ki;

  Denizden babası çıksa yiyebilecek biri olarak bu tarifi de aldım, başım üstüne koydum Aylincim:)) Ellerine sağlık..

 • 11 Kasım 2013 tarihinde vişnap dedi ki;

  Aylin’imm ellerine sağlık ne güzel bakıyor balıklar öyle gel beni yer der gibi gibi.ben de balığın yanında patates püresi,salatası hiç bir şeyi olmasa bile sade patates haşlamasını çok severim,canımm sizlere afiyetler olsunnn,sevgilerimle..

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: