Bir İnsan Tanıdım

Geçtiğimiz günlerde markaların blogger iletişimine yönelik bir yazı yayınlamıştım. Önemli yorumlar aldım, konunun markalar ve bloggerlar tarafından tartışmasından mutluluk duydum. Birbirimizi anlamak için adım attığımızı düşünüyorum. Orada gündeme gelen konulardan biri de blogger etkinliklerine aynı kişilerin davet edilmesiydi. Maggi, hafta sonu düzenlediği yeni yıl workshop’ının konuklarını belirlemek için farklı bir yöntemle ilerledi. 10 blogger seçti ve Facebook sayfasından yaptığı duyuruyla EKS’de Eyüp Kemal Sevinç yönetiminde, bu bloggerlarla yemek yapmayı isteyenlere çağrı yaptı. Bloğu olsun olmasın, isteyen, tercih ettiği blogger’ın fotoğrafı altına yorum bırakacaktı. Sonuç çok şaşırtıcıydı!

Marka etkinliklerine ilişkin yazı yazdığımızda “Ben de katılmak istiyorum, nasıl mümkün olur?” diye yazan onca kişi, Maggi’ye geri dönüş yapmadı.  Acaba duymadılar mı dedik, hem marka hem de katılımcı 10 blogger olarak Facebook sayfalarımızda ve bloglarımızda bunu kerelerce duyurduk. Sonuçta yine tatmin edici bir artış yoktu. Maggi’nin uyguladığı yöntemi tebrik ediyorum, bununla birlikte neden yeterince talep olmadığını sorguluyorum. Sizin aklınıza gelen bir yanıt varsa lütfen açık yüreklilikle paylaşın!

“Maggi Yeni Yıl Workshop”ı sayesinde Hilal Saygın Sarıoğlu ile tanışma ve birlikte yemek yapma fırsatı buldum. İşini seven bir muhasebeci,  yeni evli, Edirneli, yemek yapmanın yanı sıra objektiflere poz vermeyi de seven Hilal ile arkadaşlığımız böylece başlamış oldu. Bloğu yok, dört dörtlük olacağı gün açacakmış. Yüreğinin derinliklerinden geleni paylaşmasının yeterli olacağını söyledim, bakalım ikna edebildim mi, zaman gösterecek!

Diğer blogger arkadaşlarımı tercih eden konuklarla birlikte samimi ve keyifli saatler yaşadık. Kış çorbası, sebzeli ve tavuklu noddle, elmalı, üzümlü, körili tavuk salatası yaptık. Çikolatalı sufle’yi ise malzemeler uygun sıcaklıkta olmadığından biz yapamadık, Şef Barış Aytekin’in hediyesi oldu. Üzerine çilek parçalı dondurma pek yakıştı.

Günün sonunda Hilal’imle en lezzetlisi olarak hemfikir kaldığımız elmalı, üzümlü, körili tavuk salatası tarifini paylaşacağım. Hilal’den kaçırabildiğimiz yeşil elmalarla yaptığımız salata, tatlı ile ekşi lezzetleri bir arada sevenlere hitap ediyor.

 

 

 

Yorumlar

 • 10 Ocak 2012 tarihinde HİLAL SAYGIN SARIOĞLU dedi ki;

  Benim canım Aylin ablacım asıl ben seninle tanıştığıma nasıl seviniyorum bi bilsen..Enerjimiz ne güzel de tuttu seninle..Keyif alarak mükemmel bir gün geçirdim sayende..Herşey için çok ama çok teşekkür ederim..Evet seninde dediğin gibi yüreğimin derinliklerinde çok güzel şeyler oluyor sen beni o gün ikna ettin zaten =) tekrar görüşücez emin olabilirsin =)

 • 10 Ocak 2012 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Öptüm seni güzellik 🙂

 • 10 Ocak 2012 tarihinde sevgi dedi ki;

  yeterince duyurulmamış olabilir,katılmayı isterdim aslında..

 • 10 Ocak 2012 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Demek ki daha fazla duyurulacak, bu aklın bir köşesinde yer almalı.

 • 10 Ocak 2012 tarihinde Syhn dedi ki;

  mesela ben dedim ki acaba ben daha önce marka etkinliğine katılmış biri miyim? evet öyleyim. ben o yüzden yorum yapmadım, çünkü düşünce güzeldi, daha önce katılmayanlar katılsındı.
  onun dışında gelen yorumlar nasılsa beni seçmez diye düşündürmüş olabilir diye düşünüyorum.

 • 10 Ocak 2012 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Kişisel sebepler yani, anladım.

 • 10 Ocak 2012 tarihinde oZGe dedi ki;

  Etkinliğin duyurusunu gördüğümde çok heyecanlanmıştım, ama aynı tarihte önceden alınmış ve ertelenemeyecek bir randevu dolayısıyla çok üzülerek de olsa uzaktan seyretmekle yetindim. Eminim çok eğlenmişsinizdir. Ve umarım bu tarz etkinlikler sürekli olur da tekrar görüşebiliriz. Sevgiler.

 • 10 Ocak 2012 tarihinde admin(Yazar) dedi ki;

  Bu keyfin başkalarınca da tadılmasını isterim evet.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: