Cevizli Kabak Mezesi

Bu aralar malzemeleri tek tek ele alarak tatlısından tuzlusuna neler yapabilirim araştırıyorum. Malum aslında yazın çok fazla çeşit sebze de yok. Biber, patlıcan, domates, kabak, fasulye… Çeşit az da onlar ile yapılabilen tariflerin ucu bucağı yok. Patlıcan bu konuda başı çeker sanırım. O sebzeye de geleceğim yakında da bugün mikroskop altına yatırdığım sebze kabak.

Kabağın çorbasını, makarnasını, zeytinyağlısını ve dolmasını yapıp paylaşmıştım sizlerle. Cevizle yapılan leziz mezesi eksik kalmış, açık kapatalım. Ha bir de hünkar beğendiyi patlıcan yerine kabak ile yapma akımı var ki bence gayet de yakışır, onu da yakın gelecekteki tariflerimiz arasına alayım.

Bu tariftle yapılan meze yoğun oluyor. Biraz daha cıvık olmasını isterseniz süzme yoğurda az miktar su ekleyebilirsiniz ya da homojen kıvamlı normal yoğurt da kullanabilirsiniz. Kabakları rendeledikten sonra çok bekletmemenizi tavsiye ederim aksi halde epeyce su salarlar.

cevizlikabakmezesi

 

 

 

Yorumlar

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde Selda Çetintaş dedi ki;

  Merhabalar,
  Ellerinize sağlık çok leziz bir meze olmuş. Ben de her çeşit mezeyi çok severim. Tariflerinizi çok beğeniyorum. Sitenizi izlemeye aldım. Bana da beklerim. Güzel paylaşımlarda buluşmak dileğiyle. Sevgiler….:)

  Selda’ nın Mutfak Defteri….

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Selda Hanım Merhaba,
  Sıcak havalarda salatalar, mezeler, zeytinyağlılar ne güzel yeniyor değil mi? Beğeniniz için teşekkür ederim. Elbette hemen geliyorum şimdi, sevgiler

 • 23 Mayıs 2013 tarihinde bakır tencerem dedi ki;

  Çok sağlıklı ve lezzetli ellerinize sağlık..

 • 24 Mayıs 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Teşekkürler, sevgiler

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: