Brokolili ve Çedar Peynirli Kumpir

Bir dönemler Gülhane Parkı’nda şenlikler düzenlenirdi. Geniş seyirci kapasitesine sahip parkta Bülent Ersoy’un, Müslüm Gürses’in, Okay Temiz ve Orkestrası’nın, Emel Müftüoğlu’nun sahne alışlarına tanık olmuştum. O zamanlar tıfıl bir genç kızdım. Üniversitede 4. sınıfa geçmiştim, şenliklerin halkla ilişkilerini yürüten hanımın yanında staj yapıyordum.

Gündüzleri pek sıkıcı geçerdi. Kendimi park içinde kurulan yemek stantlarına vermiştim. Kumpirle de ilk orada tanıştım. Şimdi Ortaköy’de rastladığımız gibi bol iç çeşidi yoktu. Olsun varsın, zaten oldum olası her şey tıkıştırılmış kumpirleri damak tadıma uygun bulmam. O dönem bol tereyağlı ve kaşar peynirli, üstüne acı pul biber boca edilmiş olanını yerdim. O günlerin üzerinden çooook sular aktı. Günün biri brokolili ve çedar peynirlisini yedim. Az ve öz çeşit yine dikkatinizi çekerim! Pek beğendim, bugüne kısmetmiş tarifini paylaşıyorum.

 

 

 

Yorumlar

 • 06 Kasım 2012 tarihinde Hobby Dünyası dedi ki;

  Patatesin her türüne varım.Kumpir benim dışarıda yediğim tek şey diyebilirim.(İçine şarküteri ürünleri girmeden)…Kaşar peyniri, acılı sos,yeşil zeytin ve mısır bu kadar…Evde yapmak daha bir güzel…Ellerine sağlık…

 • 06 Kasım 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Bu karışım gayet şık olur doğrusu, hepimize afiyet şeker bal olsun

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: