Ayvalı Muffin

Ayvayı her yerde kullanma teşebbüslerim devam ediyor. Onu muffin içinde tüketmek şaşırtıcı değil elbette ama klasiklerden biri de bloğa girmeliydi. Hem beş çayı hem de kahvaltı menüleri için çok uygun. El oyalayan, sadece ayvaları küçük doğramak. Malzemeler oda sıcaklığındaysa çay demlenene, sofrayı hazırlayana kadar muffinlerinizi hazırlayıp bir de üstüne pişirebilirsiniz bile!

Kaynak: Dünyanın En Güzel Kurabiyeleri Kitabı

 

Yorumlar

 • 06 Aralık 2012 tarihinde serap dedi ki;

  Sen de benim yeşil çayı her kurabiyenin içine kondurma teşebbüsüm gibi ayvayıl kullanıyorsun demek ki:)) Olsun, bence hiç sakıncası yok. Defne de (pardon kiracın da:)) bayılıyordur içeride.. Ellerine sağlık Aylincim..

 • 06 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Aaaa yeşil çay, evet onu da değerlendirmek lazım. Bu ara bazı besinlere takıldım kaldım, n’olcak benim halim? Defne’ye günlük yazıyorum bir yandan yediğimiz içtiğimizden de söz ediyorum. Yıllar sonra “Bana bunu da yedirmişsin vay!” demezse iyidir. Haydi hayırlısı!

 • 06 Aralık 2012 tarihinde Aycan ( Aycanın Mutfağı) dedi ki;

  Bir sefer bende ayvalı kek yapmıştım ama ayvaları biraz büyük doğramıştım.Tadı çok güzeldi ama daha güzel olabilirdi.Artık doğuman sonra bu muffinlerden kesin yaparım.Ellerinize sağlık.

 • 06 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Aaaa siz de mi hamilesiniz? Hayırlı doğumlar dilerim. Lohusa ve emzirme döneminde ayva yemek iyi bir şeymiş. hazmı kolaylaştırıyormuş. Hem kompostosu da güzel olur.

 • 10 Aralık 2012 tarihinde Aycan ( Aycanın Mutfağı) dedi ki;

  evet 🙂 şubatın 10nu gibi kısmetse.Sizede hayırlı doğumlar İNŞALLAHHHH.Alırız artık hayırlı haberlerinizi. Sevgilerimle.

 • 13 Aralık 2012 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Amin inşallah 🙂

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: