Ankara’da Milli Olduk, İlk Buluşmamıza Katıldık

Epey süredir sosyal medya buluşmalarından uzak kalmıştım. Bugün Defne Bebek ile ilk kez bir buluşmaya katıldık. Hatta sabote edip hafif çaplı diş buğdayı kutlamasına bile çevirdik ortamı. Sevgili Gisi Tasarım Gizem ve Yemekçinin Mekanı Nazlı, profesyonellere taş çıkartacak bir organizasyon hazırlamışlardı. PR ajanslarının düzenlediklerinin ayarında, pek çok dijital ajansın yaptığı buluşmaların üstünde performans sergilediler. Meslek yaşamım sürerken onlar gibi iş arkadaşlarım olmasını isterdim doğrusu, emeklerine sağlık. Ayrıca Dikmen Vadisi’ne tepeden hakim olan Keyfi Bistro’yu tercih etmeleri, yeni bir semt ve mekan görmemize neden oldu.

ankarabloggerbulusma_5

Diş buğdayı pişirdiğim için hazırlıklarımız geceden başladı. Sabah Defne Bebek yıkandı, süslendi. Ne de olsa günlük sosyal aktivitemiz Çağdaş Market ziyareti dışında bir hareketlilik olacaktı hayatımızda. İstanbullu’m Yasemin’im ve ne zamandır tanışmak için fırsat kolladığım Aslı’m ile elele mekana geldiğimizde Ankaralılar’ın genel olarak dakik olduğunun farkına vardım.

ankarabloggerbulusma_4

Adeta ısıran soğuk bu sabah da hissettirdi kendini bize. Bir yandan güneşi takip ederken diğer yandan da Ankara’da yaşayan bazı blog yazarları ve instagram kullanıcılarını tanıma fırsatı yakaladım. İstanbul’daki buluşmalardan alışkın olduğum üzere derin sohbetler etmek ve bol bol fotoğraf çekmek mümkün değildi benim için. Yanımda fotoğraf makinem olmadığı için kendimi bir nevi çıplak hissettim desem abartmış olmam. Neyse ki Gizem, Aslı, Yasemin ve Şükran sağolsun. Onların eseri fotoğraflar ile buluşmayı, sosyal medya kanallarımda görsel olarak da paylaşma imkanı buldum.

Zaman su gibi akıp geçti ve Butik Rabia’nın hazırladığı el emeği göz nuru hediyelerin çekilişinin ardından diş buğdaylarımızı ikrama sıra geldi. Defne Bebek’in önüne gelecekteki mesleğini belirlemeye yönelik sembolik nesnelerin bulunduğu tepsi geldi. Buluşmaya toplu fotoğraf çekimi ile son verdik.

ankarabloggerbulusma_1

Bir dönem sosyal medya ilişkileri yürüttüğüm için markaların İstanbul dışındaki blog yazarlarına yaklaşımlarını biliyorum. Takip edilirlik oranı, içerik, bloğa verilen emek vb. kriterlere bakılmadan genel olarak İstanbul’dakilerle iletişim kurulur. Hatta ellerinde hep aynı liste mi dolaşıyor da aynı isimler katılıyor diye düşünürdüm, bana da üst üste davet geldikçe. Neyse ki son 1-2 yıldır farklı davranan markalara rastlanıyor.

Bugünkü buluşmada, ürünlerini kanaat önderi gördükleri bizlerle paylaşmayı tercih eden markalar Muratbey, Doğadan, Yuva Maya ve Estuz, İstanbul’daki sosyal medya iletişimlerini diğer illere de kaydırmaya başladılar. Hatta görüyorum ki Güllüoğlu da onları takip ediyor. Umuyorum markalar hedef kitleleri olan sosyal medya paylaşımcılarını belirleme konusunda titizlik gösterirler, Türkiye’nin İstanbul’dan ibaret olmadığını bu alanda da anlarlar.

Benzer Yazılar

  Benzer yazı bulunmamaktadır.

Yorumlar

 • 23 Eylül 2013 tarihinde Yemekçinin Mekanı dedi ki;

  Allah’ım ne kadar güzel şeyler yazmışsınız öyle!! Çok çok teşekkür ederim mahcup ettiniz bizi. Sizinle tanışmak da ayrı bir mutluluk sebebi, iyi ki geldiniz. Çok güzel bir gün oldu, günün sonunda gülen yüzlerle ayrılan dostlarımızı görünce mutluluğumuz kat be kat arttı. Yeniden görüşmek, doya doya sohbet edebilmek şansımızda olabilir inşallah.
  Kocaman sevgiler.

 • 29 Eylül 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Yine buluşalım ve bu kez sohbet etme fırsatı yakalayalım umarım. Tekrar emeğinize sağlık, öperim. Yeni evinizde de ağız tadıyla oturmak kısmet olsun.

 • 23 Eylül 2013 tarihinde şehrinaz karasakal dedi ki;

  gerçekten çook keyifli bir gün geçirdik.. tanıştığımada çook memnun oldum. defne’cige de hayırlı uzun ömürler diliyorum.

  sevgilerimle…

 • 29 Eylül 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Teşekkür ederiz Şehrinaz Teyzesi, öperiz ellerinden.

 • 23 Eylül 2013 tarihinde GiSi dedi ki;

  Bunca güzel söz, buluşmayı anlatan harika bir yazı ve çok doğru olan acı gerçekleri açıkça belirtmeniz…
  Çok dolu bir yayın olmuş gerçekten, yüreğinize emeğinize sağlık.
  Güzel sözleriniz karşısında bir kez daha çok mutlu ve onore olduk, çok teşekkür ediyoruz.
  Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.
  İnşallah başka buluşmalarda tekrar görüşmek, daha çok muhabbet edebilmek dileğiyle.
  Sevgiler…

 • 29 Eylül 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  🙂 Doğrusu ben sizin hazırladığınız buluşmalara koşa koşa gelirim. Emeğinize sağlık, abartmadım, gerçekleri yazdım sizler hakkında, sevgiler

 • 23 Eylül 2013 tarihinde ayn dedi ki;

  Ben de gerçekten çok mutlu oldum, sizlerle tanıştığıma, güzel bir gün geçirdik sizlerle..Emeği geçenlere bir kez daha teşekkürler….
  Defne bebekle de tanışmak ayrı bir güzeldi 🙂 Allah hayırlı sağlıklı güzel uzun ömür nasip etsin..

 • 29 Eylül 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Sevgili Gizem ve Nazlı çok güzel bir ortam hazırlamışlar, her birimiz renk kattık, keyfimize diyecek yoktu doğrusu. Yine karşılaşırız umarım. Allah çocuklarımıza sağlıklı, keyifli ömürler versin.

 • 01 Ekim 2013 tarihinde nursevin sönmez dedi ki;

  Size son satırlar için ayrıca teşekkürler.Firmalar maalesef İstanbul daki düzene o kadar çok alışmışlarki hep aynı kişilerin etrafında DÖNÜYORLAR. 🙂
  Ankarada olduğunuzu bilmiyordum. Bu vesile ile Ankaraya hoş geldiniz ve güle güle oturun. Bebveğinizin dişleride sağlıkla çıksın. Sevgiler

 • 01 Ekim 2013 tarihinde Aylin Türkşen Aysel(Yazar) dedi ki;

  Teşekkür ederiz, hoş bulduk. Anlıyorum ki siz de buradasınız. Haberleşelim, görüşelim. Defne için dileklerinize sağolun.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: